Zagłodzony pies w gminie Rudniki potrzebuje pomocy

Zagłodzony pies w gminie Rudniki potrzebuje pomocy

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami po raz drugi w krótkim czasie interweniowało w gminie Rudniki. Tym razem w sprawie zagłodzonego psa. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie, wyżywienie i wyprawkę. Pies potrzebuje również nowych właścicieli.

Oto relacja TOZ:


Niedziela 24 czerwca gmina Rudniki… W ostatnim czasie to już druga ciężka interwencja, która obnaża karygodny stan zwierząt. Według zgłoszenia pies został pobity metalowym prętem. Leżał pod drzwiami właścicieli, od których był wyczuwalny alkohol. Borys oberwał, bo zadusił kurę… z głodu.

Dzisiaj odebraliśmy Borysa. Drugiego pasa nie udało się uratować, zmarł z głodu dwa tygodnie temu… Zbyt późno otrzymaliśmy zgłoszenie.

Ciało zmarłego psa zabezpieczy Powiatowy Lekarz Weterynarii. W przypadku Borysa mamy nadzieje, że zdążyliśmy…

Borys jest odebrany i jedzie z nami na DT. Jutro weterynarz, badania i mamy nadzieję, że za jakiś czas będzie z nim lepiej.

Ten piękny pies, w typie owczarka belgijskiego od już szuka domu stałego. Ma ok 6 miesięcy. Wspaniały charakter… Jego obecny stan budzi odrazę do ludzi, ciężko nam bardzo – tu się nie da niczego usprawiedliwić.

Sprawa została skierowana do organów ścigania. Za dzisiejsze działania, sprawność organizacyjną, szybką reakcję i pełen profesjonalizm dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Praszce.


Informacja i zdjęcia: TOZ Opole.

Można wesprzeć akcję zbiórki tutaj:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/borysopole

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu
ul. Katedralna 6/4
45-008 Opole
Numer konta:
91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Tytuł: Borys

Dla przelewów z zagranicy:
IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Kod BIC Swift: RCBWPLPW

Podziel się