Dowód osobisty wystarczy, aby zaciągnąć pożyczkę

Dowód osobisty wystarczy, aby zaciągnąć pożyczkę

W świecie ogromnej konkurencji firm udzielających pożyczek pozabankowych spotykamy się z wieloma ofertami. Jedne są bardziej, a drugie mniej atrakcyjne, jak także różnią się wymaganiami. Niektóre firmy sprawdzają historię kredytową wnioskujących o pożyczkę, a innym wystarczą tylko podstawowe dane z okazaniem dowodu osobistego jako osoby dorosłej, a co za tym idzie odpowiedzialnej.

W związku z powyższym do wyboru mamy wiele firm, ofert i zasad udzielania pożyczek. Wybieramy według własnych kryteriów, które powinny wiązać się z naszymi możliwościami. Decydując się na łatwą i szybką pożyczkę, gdzie firma nie wymaga od nas zbyt wiele nie oznacza, iż możemy pozwolić sobie na opóźnienia w spłatach. Raz lub kilka razy okażemy się nieodpowiedzialni, to możemy mieć w przyszłości problemy, aby otrzymać szybką gotówkę gdziekolwiek. Po drugie każda zwłoka wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Potrzebujesz dowodu osobistego i połączenia z siecią

Firmy udzielające pożyczek na dłużej czy na tzw. chwilę bardzo często nie mają specjalnych wymagań. Ważne, abyśmy byli pełnoletni i posiadali dowód osobisty. Faktem jest, że do owych wymagań dochodzi to, byśmy byli obywatelami Polski. Musimy wiedzieć, że pożyczki na dowód przez internet, to bardzo dobra możliwość wejścia w szybkie posiadanie gotówki. Niemniej fakt, iż pożyczkodawca wymaga od nas tak niewiele, jeśli chodzi o formalności (brak zaświadczeń), to musimy być przygotowani na to, iż jako pożyczkobiorcy musimy trzymać się pewnego progu jeśli chodzi o kwotę i oczywiście terminu spłaty. W razie niewywiązania się w terminie odsetki są dość duże, dlatego warto tego pilnować.

Kto najczęściej zaciąga pożyczki na dowód?

Największą liczbą klientów, którzy decydują się wziąć pożyczkę na dowód osobisty są osoby, które pracują w oparciu o umowę zlecenie, bądź dzieło. Dodatkowo są to także osoby, które nie pracują, ale posiadają dochody z innych źródeł np. renta, emerytura, alimenty. Oczywiście pewien procent osób, które zaciągają takie pożyczki to prawnie bezrobotni, aczkolwiek pracujący w szarej strefie. Klienci, o jakich mowa nie mają innego wyjścia, gdyż w bankowych instytucjach niestety nie mają szans na uzyskanie pożyczki wyłącznie za okazaniem dowodu osobistego. Ten dokument jest bardzo ważny w zaciąganiu pożyczek, jednakże szereg punktów udzielających pożyczki dodatkowo żąda zaświadczenia o zarobkach o określonym progu, bądź też umowy o pracę.

Szybkie pożyczki na dowód osobisty przez internet na https://racoongo.com/chwilowki/na-dowod/.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się