Kierowca tira miał prawie 2,5 promila

Kierowca tira miał prawie 2,5 promila

Policjanci z Olesna udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy tira. 63-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego wybrał się w trasę mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek 13 lipca, kilkanaście minut po północy olescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że wyjeżdżająca z parkingu w Kluczborku ciężarówka uszkodziła dwa inne samochody i pojechała w kierunku Olesna. Jednocześnie zgłaszający podał numery rejestracyjne i charakterystyczne cechy pojazdu.

Kilkanaście minut później, patrolujący miasto policjanci zatrzymali opisaną ciężarówkę na ul. Kluczborskiej w Oleśnie. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy tira woń alkoholu, a badanie alkosensorem potwierdziło, że 63-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 63-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się