W Oleśnie powstał pierwszy Pokój Zagadek

W Oleśnie powstał pierwszy Pokój Zagadek

Oleska młodzież działa! W Miejskim Domu Kultury radiowcy z oleskiej Strefy S. stworzyli pokój zagadek dostępny dla każdego za darmo.

Pokój zagadek (czy po angielsku – escape room) to coś, czego w powiecie oleskim jeszcze nie było.

Czym jest pokój zagadek, bardo modny w dużych miastach?

Zabawa polega na uwolnieniu się z zamkniętego pokoju w wyznaczonym czasie. Aby tego dokonać trzeba rozwiązać szereg zagadek, odnaleźć ukryte klucze i skrytki, żeby na końcu znaleźć sposób na otwarcie wyjściowych drzwi.

Zabawa często nie jest łatwa, dlatego najlepiej rozwiązywać ją w grupie, co pozwoli na szybsze uwolnienie się z pokoju. Można uzyskać szereg podpowiedzi, najczęściej dzwoniąc do organizatora.

W Oleśnie pokój zagadek mieści się w garderobie dla artystów na drugim piętrze Miejskiego Domu Kultury, co jeszcze dodaje klimatu temu miejscu.

– Nasz pokój zagadek jest stosunkowo trudny, dlatego mogą odwiedzać go dorośli, młodzież i dzieci od trzynastego roku życia – mówi Arkadiusz Korzekwa, jeden z pomysłodawców i organizatorów pokoju zagadek. – Nie mogę zdradzić tematyki pokoju, bo to zepsułoby całą zabawę. Będziecie jednak zaskoczeni, bo nasz pokój jest nieco inny niż wszystkie, trochę mniej schematyczny.

Grupy liczące od dwóch do sześciu osób muszą rozwiązać zagadkę w ciągu godziny.

Rozrywka jest możliwa po uprzednim umówieniu się na wizytę. Umawiać się można na profilu Facebook-owym oleskiego radia Strefa S. – https://www.facebook.com/StrefaSpontanu/

– Nasz pokój przeżywa oblężenie, dziennie umówione są przynajmniej dwie grupy – mówi Arkadiusz Korzekwa. – Oczywiście tematyka pokoju będzie co jakiś czas zmieniana, żeby osoby, które już odwiedziły nasze miejsce, mogły ponownie przyjść rozwiązać nowe zagadki.

Pokój jest przygotowany naprawę profesjonalnie, bowiem pomagali przy nim spece z opolskiego Pokoju Zagadek Poziom Drugi, którzy tematem zajmują się zawodowo.

Damian Pietruska


*- zdjęcie pixabay.com

Podziel się