Strażacy z Kadłuba Wolnego w ćwierćfinale Wasserball Przechód!

Strażacy z Kadłuba Wolnego w ćwierćfinale Wasserball Przechód!

Strażacy z Kadłuba Wolnego byli jedynymi reprezentantami powiatu oleskiego w międzynarodowych zawodach Wasserball Przechód w gminie Korfantów.

Zawody w Przechodzie, które odbywały się w sobotę i niedzielę 28 i 29 lipca, przypominają zawody prądopiłki strażackiej, odbywające się w Biskupicach.

Strażacy z Kadłuba Wolnego doszli do ćwierćfinału i zajęli ostatecznie 8 miejsce na 24 drużyny z Polski, Niemiec oraz Czech.

W sobotniej rywalizacji grupowej strażacy z Kadłuba spotkali się z OSP Nowaki oraz OSP Strzeleczki, wygrywając odpowiednio 3:0 i 1:0, co pozwoliło zająć im pierwsze miejsce w grupie.

W niedzielnej fazie pucharowej w meczu 1/16 druhowie z Kadłuba walczyli o wejście do ćwierćfinału z OSP Ścinawa Mała, wygrywając ostatecznie 2:0. Niestety, w meczu ćwierćfinałowym mimo wielkiego zaangażowania chłopaki przegrali wysoko 6:0 z gospodarzem turnieju, a także wicemistrzem tych zawodów – OSP Przechód.

Puchar Niepodległości wywalczyli druhowie z OSP Pogórze.

– Pragniemy podziękować wszystkim drużynom za walkę w duchu fair play oraz pogratulować gospodarzom genialnej inicjatywy, wzorowej organizacji oraz miłej atmosfery podczas dwóch dni spędzonych w waszej pięknej wiosce – mówią druhowie z Kadłuba Wolnego.

To nie pierwszy występ naszych strażaków w tych zawodach, bo już od 3 lat reprezentują w nich powiat oleski. Od 4 lat występują również na Powiatowych Zawodach w Prądopiłce Strażackiej w Biskupicach.


*- Informacja i zdjęcia: OSP Kadłub Wolny.

Podziel się