Kropla nadziei – o miłości, ukojeniu i prawdziwych uczuciach

Kropla nadziei – o miłości, ukojeniu i prawdziwych uczuciach

Czy kropla nadziei wystarcza, by stanąć na nogach i otrząsnąć się po stracie bliskiej osoby? Czy światełko w tunelu pozwala przeżyć trudny czas żałoby i rozpocząć kolejny etap w życiu?  Katarzyna Michalak stara się udzielić odpowiedzi na te trudne pytania, opowiadając piękną historię, w której głównymi bohaterami są nie tyle ludzie, co ich uczucia.

Smutek i nadzieja w sennej, uroczej wiosce

Mazury to ostoja spokoju i sielskości, lecz nawet tam czasem zakrada się smutek i żałoba. Książka prezentuje dalsze losy Siergieja, Mateusza i Nataniela, którzy zmagają się z bólem i poczuciem niewyobrażalnej straty po śmierci Marty. Zwłaszcza Siergiej nie potrafi sobie poradzić ze smutkiem, jaki towarzyszy mu od odejścia Kraszewskiej, jego jedynej miłości. Życie wydaje się być okrutne i trudne do zniesienia, lecz pojawia się w nim tytułowa kropla nadziei.

Marta Kraszewska była pełną ciepła i miłości osobą, a jej zastąpienie wydaje się niemożliwe. Do mazurskiej wioski zawitają jednak nowe bohaterki, które wypełnią pustkę w sercach głównych bohaterów. Martę kochali wszyscy, lecz żałoba po jej śmierci musi w końcu minąć. Jak przetrwają ten okres główni bohaterowie? Kto pokocha małą Emilkę? Co kryje się w sercu Oliwii, która do śmierci matki podchodzi niemalże beznamiętnie? Katarzyna Michalak bez pośpiechu odpowiada na pytania na kolejnych stronach książki, wciągając czytelnika do zawiłego świata uczuć. Motywacje bohaterów są doskonale narysowane, a ich czyny wskazują, jak postępować w trudnych chwilach.

Ostatnia część mazurskiego cyklu

Gwiazdka z Nieba, Promyk Słońca i Kropla Nadziei to trzy części mazurskiego cyklu, który porusza tematyki trudne, a i często niewygodne dla innych autorów. Kropla Nadziei zwieńcza fabułę, w której znalazło się miejsce dla odrzucenia spowodowanego bezpłodnością i chorobą nowotworową, niechcianych ciąż i trudnych adopcji dzieci, a także prawdziwego przebaczenia, pomimo bolesnych relacji łączących bohaterów cyklu. Ta i pozostałe książki autorki pokazują, że życie to pasmo wielu zupełnie różnych emocji i doświadczeń. Nie zawsze jest kolorowo, lecz przeciwności losu można pokonać. Najważniejsze, by nigdy się nie poddawać.

Kropla Nadziei to historia, która pokazuje, że czasem nawet niewielki impuls wystarczy, by odkryć na nowo radość życia. Pustkę po stracie ukochanej osoby można wypełnić, a żałobę zastąpić radosnym wspomnieniami o tych, którzy odeszli. Wystarczy uwierzyć, że to możliwe i zawalczyć o własne szczęście. Katarzyna Michalak przypomina o tym na każdej karcie Kropli Nadziei.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się