• Home »
  • Informacje »
  • Trzy ofiary śmiertelne i czworo rannych. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków

Trzy ofiary śmiertelne i czworo rannych. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków

Trzy ofiary śmiertelne i czworo rannych. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków

Trzy ofiary śmiertelne i czworo rannych to tragiczny bilans dwóch wypadków drogowych, do których doszło na drogach powiatu oleskiego podczas minionego weekendu.

W Starym Oleśnie bmw zderzyło się czołowo z samochodem ciężarowym, a w Kowalach kierujący oplem astrą uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przebieg wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek 17 sierpnia około godz. 23.00 w Starym Oleśnie (DK-11). Z wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenie wynika, że kierująca bmw 37-latka, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z ciężarowym manem.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca oraz 40-letni pasażer. Kierujący ciężarówka 67-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy.

Droga krajowa na odcinku Kluczbork-Olesno była zablokowana do godz. 4.30 rano. Wyznaczono objazdy, na które policjanci z Kluczborka i Olesna kierowali ruch kołowy.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę 19 sierpnia około godz. 2.00 w nocy w miejscowości Kowale.

Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku policjantów wynika, że kierujący oplem astrą 20-latek z nieustalonej przyczyny na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. W pojeździe oprócz niego podróżowały trzy osoby. W wyniku zdarzenia zginął siedzący obok kierowcy 22-letni pasażer. Mężczyzna był reanimowany przez ratowników medycznych, lecz nie udało się im przywrócić funkcji życiowych.

Kierowca i siedzące z tyłu dwie pasażerki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Także i w tym przypadku droga krajowa na odcinku Wieluń-Praszka była zablokowana na czas prowadzonych przez policjantów oględzin miejsca wypadku. W tym czasie policjanci pod nadzorem prokuratora z Olesna zabezpieczali ślady, wykonywali szkice, pomiary i dokumentację fotograficzną. Około godz. 5.20 droga został odblokowana.

W obu przypadkach prowadzone będzie śledztwo, podczas którego policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że to czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w dużej mierze zależy od nas samych.

Żeby podróż była bezpieczna:

  • sprawdźmy przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę) oraz niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ważne ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi);
  • wyruszając w podróż bądź wypoczętym, zrelaksowanym, a przede wszystkim trzeźwym. W przypadku, gdy mamy wątpliwości co do swego stanu trzeźwości możemy go sprawdzić w najbliższej jednostce Policji;
  • zawsze w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, a gdy przewozisz dzieci z odpowiednich fotelików;
  • przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych;
  • pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami – oni nie zawsze są widoczni na drodze.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się