Marka Brother – firma z historią

Marka Brother – firma z historią

Firma Brother przoduje w produkcji sprzętów biurowych. Jeżeli kupiłeś drukarkę tej marki i postanowiłeś bliżej zapoznać się z jej ponad stuletnią historią – dobrze trafiłeś. Od czego zaczynał jej założyciel? Kiedy przedsiębiorstwo wkroczyło na europejskie rynki?

Początki

Japońska firma Brother, wiodący producent sprzętów informacyjnych oraz komunikacyjnych na świecie, została założona w 1908 roku w miejscowości Nagoi, wtedy zaistniała pod nazwą Yasui Sewing Machine Co. Dzisiejsze Brother Industries od ponad pięćdziesięciu lat funkcjonuje na rynku europejskim.

Maszyny… do szycia

Marka Brother przede wszystkim jest kojarzona ze sprzętem biurowym. Mało kto jednak pamięta, że w latach trzydziestych dwaj synowie założyciela, Pana Yasui, zdecydowali się na produkcję przemysłowych maszyn do szycia oraz hafciarskich, a w późniejszym czasie postawili także na sprzęty przeznaczone do użytku domowego.

Powojenna ekspansja

Lata powojenne to moment ekspansji marki na rynek amerykański i europejski – utworzono oddziały handlowe w Ameryce Północnej i Południowe oraz Europie. Wtedy też bracia otworzyli linie produkcyjne dla maszyn dziewiarskich, a także elektrycznych urządzeń domowych. Dopiero w 1980 roku na taśmach znalazły się również elektroniczne maszyny do pisania, a siedem lat później – drukarki i telefaksy. Warto też zaznaczyć, że Brother od trzynastu lat ma swoich oficjalnych przedstawicieli w Polsce.

Drukarki od Brother

Brother jest znany przede wszystkim z produkcji drukarek, kopiarek i innych urządzeń wielofunkcyjnych. Marka dba także o swoją renomę – przykładowo poprzez dodatkowe wsparcie swoich sprzętów. Tak oto po zarejestrowaniu go na stronie producenta, otrzymać można przedłużoną, pięcioletnią gwarancję. Jak każda inna firma zajmująca się sprzętem biurowym, zachęca na niej do korzystania z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Tusze do drukarek atramentowych tej marki możecie dostać tutaj w bardziej korzystnych cenach niż na wspomnianej stronie. Zwróćcie też uwagę na zamienniki. By nie obawiać się ich kompatybilności z drukarką od Brother, postawić należy na sprawdzony sklep internetowy, gdzie znajdziesz tusze tylko wysokiej jakości. Wystarczy wybrać model sprzętu i przebierać wśród kolorów oraz pojemności produktów.

At your side

Hasło „Po Twojej stronie” to motto firmy, który stanowi zarazem jej inspirację i cel. Wskazuje ono na skupienie się na potrzebach użytkowników. Ważna dla Brother jest także koncentracja na tworzeniu i doskonaleniu sprzętów bardzo dobrych oraz unikatowych w swojej klasie. Nie bez znaczenia są także akcesoria czy wkłady do urządzeń. Przykładowo drukarki wraz z tuszami, nim trafią do sprzedaży, przechodzą szereg testów jakości. Możesz więc być spokojny o jakość i trwałość jej wydruków.

O renomie marki zdecydowało między innymi ponad sto lat doskonalenia technologii i samych urządzeń. Wrażenie robi też zasięg firmy – to ponad sto krajów, gdzie Brother działa jako dostawca i producent sprzętów elektronicznych. Jeżeli więc mu zaufałeś, to nie obawiaj się. Dostałeś do rąk produkt o wysokiej niezawodności.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się