• Home »
  • Informacje »
  • Kolejne 3 miliony złotych zostaną zainwestowane w oleskiej strefie inwestycyjnej

Kolejne 3 miliony złotych zostaną zainwestowane w oleskiej strefie inwestycyjnej

Kolejne 3 miliony złotych zostaną zainwestowane w oleskiej strefie inwestycyjnej

W czwartek 30 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Oleśnie podpisano umowę na uzbrojenie części oleskich terenów inwestycyjnych.

W ramach tej inwestycji ma zostać wykonana kanalizacja deszczowa, sanitarna i wodociągi, ma powstać również zupełnie nowa wewnętrzna droga strefy od ulicy Biskupickiej w Oleśnie.

– Chcę wyrazić radość, że dodatkowe kilka milionów złotych, z dużym udziałem środków unijnych, uda się zaangażować w tej dziedzinie. Będzie można powiedzieć, że tereny będą prawie w stu procentach przygotowane dla kolejnych inwestorów – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

Jak zapewnia burmistrz Olesna, firmy są zainteresowane działkami w oleskiej strefie należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Cały szereg firm jest zainteresowanych zainwestowaniem w mniejszych działkach w strefie. Nie mam żadnych wątpliwości, że po dozbrojeniu terenów na pewno będą kolejni chętni. Po przebudowie drogi wojewódzkiej nr 494 i budowie obwodnicy Olesna, gdzie jej węzeł będzie zlokalizowany osiemset metrów od strefy, nasze tereny będą super atrakcyjne – ocenia burmistrz.

Dozbrojenie terenów inwestycyjnych ma się rozpocząć już w tym roku, a możliwe zakończenie prac przewidziano na 2019 rok.

Całkowita wartość projektu wynosi 3 045 674 złotych, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 1 729 362 złotych.

Damian Pietruska

Podziel się