Rekordowa Praszkowska Dycha – 314 biegaczy

Rekordowa Praszkowska Dycha – 314 biegaczy

Podczas V edycji „Praszkowskiej 10″ dopisała pogoda, a z nią i uczestnicy.

– Liczba uczestników przerosła zarówno nasze oczekiwania jak i przygotowania – mówi Tomasz Szymański, jeden z organizatorów. – Ze względu na koszty i ograniczone finanse byliśmy przygotowani na maksymalną liczbę 250 uczestników.

Tymczasem w całej imprezie udział wzięło 314 uczestników – 166 dzieci i młodzieży, 15 chodziarzy i 133 uczestników biegu głównego na dystansie 10 kilometrów.

Najliczniejszą grupą startującą w biegach dzieci i młodzieży była grupa przedszkolaków, bo aż 71 (w tym 39 dziewczynek).

– Gmina Praszka oraz radni wsparli klub w wysokości 5 tysięcy na całą swoją roczną działalność w 2018 roku, resztę środków pozyskujemy od sponsorów i ludzi dobrej woli – mówi Tomasz Szymański. – Oczywiście impreza była, dzięki sponsorom, całkowicie bezpłatna, a każdy z uczestników biegu miał otrzymać z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości opaskę patriotyczną Polski Walczącej, pamiątkowy medal, wodę i posiłek regeneracyjny. Niestety, troszkę zabrakło, a także popełniliśmy kilka błędów, więc nie obyło się bez przykrych komentarzy uczestników czy też kibiców w naszym kierunku. Jest to przykre, bo ludzie sami nic nie potrafią dać od siebie, nie widząc nic poza końcem swojego nosa, a wymagają od innych. Mając wszystko całkowicie za darmo, niektórzy zapominają, że robimy coś dla społeczeństwa na miarę swoich możliwości. Poświęcamy swój wolny czas, pieniądze i pracę, a w zamian dostajemy zbędne komentarze. Nic dziwnego, że w owych czasach brak jest szacunku młodzieży do osób starszych, można by powiedzieć, które powinny być na poziomie, a ich poziom tymczasem w moich oczach równa się zeru…

– Nie powinniśmy zapomnieć, że podczas takich imprez rekreacyjno-sportowych spotkamy się po to, aby kształtować wzorce i nawyki aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej, promować zdrowy styl życia, zwiększyć aktywność społeczną, czy też skłonić do współpracy i integracji lokalnych mieszkańców.

LKS Basket Praszka dla najmłodszych przygotował dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową oraz balony z helem.

– Uśmiechy najmłodszych są dla nas największą zapłatą – mówią organizatorzy.

Medale ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Oleskiego, Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz MGOKiS Praszka.

Najlepszym tegorocznym biegaczem został Wiesław Pyra, triumfator zeszłorocznej edycji, mieszkaniec Praszki, z czasem 35:41, poprawiając swój zeszłoroczny wynik o 34 sekundy. Najlepszą biegaczką natomiast została mieszkanka Kluczborka – Ewa Lewandowska z czasem 48:16 z Kluczborskiej Grupy Biegowej.

Każdy ze zwycięzców (miejsca I, II i III) poza medalami otrzymał również do wyboru piłkę do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Jako pierwsze wybierało miejsce I, kolejno II, a miejsce III niestety pozostawało bez wyboru. Poza piłkami dla najlepszych (miejsc I) firma NESTRO przekazała upominki.

Komplet wyników można znaleźć tutaj: https://www.protimer.pl/bio/wyniki/zawody/491/praszkowska-10ka-2018

O bezpieczeństwo na trasie zadbała firma BAMA-MED – Bartosz Sosnowski oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Praszki i Strojca.

Oprawę muzyczną zapewnił DJ BARTEX.

Impreza nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów, firm i ludzi dobrej woli, których mamy przyjemność wymienić:

NEAPCO Praszka, NESTRO Stare Olesno, LEKFARM – Apteka J.A. Lembke-Rarok, NARZĘDZIOWNIA Pszenica, DYLONG Mirosław Dylong, WŁODAR Beton Wiesław Włodarczyk, GOSKOM Praszka, POLAN Krzysztof Polak, FOTOFAX.PL – Krzysztof Szczepański, DUDI – studio graficzne, BIURO RACHUNKOWE Kordian Poniatowski, ABX2BUS – M.B. Bem, MGOKiS Praszka, Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązań Problemów Alkoholowych, AUTO Krężel – wypożyczalnia samochodów.


*- Informacja – LKS Basket Praszka, zdjęcia Krzysztof Szczepański – Fotofax.

Podziel się