Jest nowy inwestor w oleskiej strefie! Ma zatrudnić 45 osób

Jest nowy inwestor w oleskiej strefie! Ma zatrudnić 45 osób

W poniedziałek 3 września w wyniku przetargu prowadzonego przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną zostały sprzedane dwie pierwsze działki w nowej części oleskiej strefy, które mają zostać uzbrojone, dzięki podpisanej 30 sierpnia umowie na dofinansowanie.

– To polski nowoczesny zakład produkcji rowerów – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Zakład ma zostać wybudowany w 2019 roku na zbiegu ulic Biskupickiej i Leśnej w Oleśnie.

Nowa firma ma zatrudnić około 45 osób.

– Mam nadzieję, że będzie to dobry prognostyk, jeśli chodzi o dalszą działalność w strefie – mówi burmistrz.- Są kolejni chętni na nasze tereny. Prowadzimy rozmowy równolegle z kilkoma firmami. Między innymi prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmą z rynku singapurskiego z branży automotive, ale również nasze lokalne firmy są zainteresowane terenami w strefie.

Również Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa ogłosił wykaz sprzedaży sześciu działek, które są zlokalizowane obok oleskiej strefy.

– Na początku października przewidujemy duże spotkanie dla naszych przedsiębiorców, jak i przedsiębiorców z Opolszczyzny, ale również i tych spoza województwa, którzy są zainteresowani inwestowaniem w strefie – mówi Sylwester Lewicki.

W ofercie dla przedsiębiorców jest 8 hektarów gminnych i 21 hektarów terenów należących do Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Informacja została ogłoszona na konferencji prasowej w środę 5 września w Urzędzie Miejskim w Oleśnie.

Damian Pietruska

Podziel się