Jaki kantor internetowy wybrać?

Jaki kantor internetowy wybrać?

W polskiej sieci funkcjonuje już kilkadziesiąt kantorów wymiany walut. Na który z nich zdecydować się, aby wymienioną walutę mieć szybko i bezpiecznie? Przy wyborze serwisu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przede wszystkim wybierzmy serwis, który dług funkcjonuje na rynku i cieszy się popularnością. Liczba użytkowników ma znaczenie, bo oni są właśnie najlepszymi recenzentami produktów i usług. Najdłużej działającym serwisem tego typu jest w Polsce Walutomat.pl, który zdobył zaufanie już 272 tysięcy osób. Warto w internecie poszukać też opinii na temat kantoru na niezależnych forach, serwisach takich jak Opineo.pl.

Bardzo ważną rzeczą są także prawne aspekty działania serwisów, które świadczą o bezpieczeństwie środków. Ważne, by serwis posiadał status Krajowej Instytucji Płatniczej, wydawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). To status, który świadczy o bezpieczeństwie i jest potwierdzeniem jakości oferowanych usług. Ważne, by kantor internetowy stosował wszelkie zabezpieczenia techniczne, tzn. posiadał szyfrowanie SSL, wymóg ustawiania długiego hasła czy potwierdzanie transakcji SMSami. Przykładowo, Walutomat.pl posiada te wszystkie zabezpieczenia.

Przy wymianie pieniędzy liczą się także oczywiście kursy. Warto więc skorzystać z porównywark kursowych i zobaczyć, który kantor w sieci ma najmniejszy spread. Można też spread zamienić na prowizję i skorzystać z serwisu Walutomat.pl. Tam użytkownicy wymieniają waluty pomiędzy sobą, więc nie ma jako takiego spreadu. Platforma pobiera tylko niewielką prowizję od wymian (max 0,2 proc, ale może być jeszcze mniej). Więcej o szczegółach wymiany na Walutomat.pl można poczytać tutaj https://www.walutomat.pl/jak-to-dziala/.

Przy wyborze kantoru zwracamy uwagę także na szybkość przelewów. Ważne więc, by platforma współpracowała z popularnymi bankami, w których ma konta. Dzięki temu przelewy dla klientów będą bezpłatne i szybkie. Pomóc nam mogą także niezależne rankingi szybkości kantorów.

Najlepiej przy wyborze serwisu wymiany walut zwrócić uwagę nie tylko na kurs wymiany, ale właśnie na pozostałe ważne aspekty. Często serwisy, jak na przykład wspomniany Walutomat.pl, oferują dodatkowe udogodnienia dla klientów, jak tanie i szybkie przelewy międzynarodowe, czy możliwość skorzystania z wpłat przez tzw. szybkie przelewy.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się