Oleska biblioteka po gruntownej modernizacji. Dzień otwarty

Oleska biblioteka po gruntownej modernizacji. Dzień otwarty

Oleska Biblioteka Publiczna przeszła gruntowną modernizację, a jej efektami pochwaliła się w piątek 21 września podczas Dnia Otwartego.

Remont oleskiej biblioteki trwał ponad rok. Biblioteka zmieniła się nie do poznania. W budynku pomalowano wszystkie ściany, wymieniono podłogi, stolarkę, instalacje elektryczną i sieć komputerową. Budynek przeszedł termomodernizację.

Zmieniła się funkcja niektórych pomieszczeń w bibliotece. Użytkownicy mogą teraz korzystać ze strefy ciszy i sali spotkań. Powstała sala oświatowa oraz pomieszczenie dla personelu i magazyn czasopism.

Podczas dnia otwartego można było zwiedzić oleską bibliotekę czy wysłuchać wystąpień artystów z Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie.

Oleska biblioteka jest jedną z najlepszych w województwie. W 2017 roku w ogólnopolskim Rankingu Bibliotek znalazła się na drugim miejscu w województwie. Zbiory oleskiej biblioteki to prawie 100 tysięcy woluminów, a bibliotekę odwiedza rocznie ponad cztery tysiące czytelników.

Oleska biblioteka przeprowadza wiele akcji dodatkowych jak rajdy rowerowe, spotkania autorskie, Narodowe Czytanie, Czytanie Dzieciom i wiele innych.

Damian Pietruska

Podziel się