• Home »
  • Sport »
  • Udane starty pływaków VEGI Dobrodzień w Termach Maltańskich w Poznaniu

Udane starty pływaków VEGI Dobrodzień w Termach Maltańskich w Poznaniu

W sobotę 29 września na terenie sportowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu, zostały zorganizowane ogólnopolskie zawody pływackie pn. Otwarcie Sezonu Zimowego 2018. W zawodach startowali zawodnicy 12-letni i starsi. Organizatorem zawodów był Wodny Park Rozrywki Termy Maltańskie.

W zawodach wystartowała 8-osobowa ekipa Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień: Marta Rakowska, Zuzanna Jonczyk, Katarzyna Klama, Oliwa Laura oraz Victor Badura, Jonasz Badura, Arkadiusz Borkowski, Patryk Krawiec.

Dla każdego zawodnika Trener Oleg Pyrog zaplanował wymagające zadania – maksymalnie pięć startów indywidualnych, które każdy zawodnik wykonał wedle własnych sił i możliwości mając na uwadze obecny etap przygotowań.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowała się dziewczęca ekipa VEGI Dobrodzień.

Marta Rakowska (12 lat) trzykrotnie zajęła pierwsze miejsce w konkurencjach: 100 m i 200 m stylem zmiennym oraz 100 m stylem grzbietowym. Konkurencję 200 m stylem grzbietowym ukończyła na 3 miejscu. Dodatkowo, Marta wygrywając konkurencje stylu zmiennego zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Zawodów Stylu Zmiennego wśród dziewcząt 12-13 lat.

Zuzanna Jonczyk (lat 13) wygrała konkurencję 100 m stylem dowolnym, dwukrotnie zajęła 2 miejsce w konkurencji 100 m i 200 m stylem zmiennym oraz dwukrotnie zajęła 3 miejsce w konkurencji 50 m i 200 m stylem dowolnym.

Zawodniczki VEGI Dobrodzień zdominowały obie konkurencje w stylu zmiennym zdobywając dwa pierwsze miejsca. Wyścig serii finałowej 200 m stylem zmiennym odbywał się pod dyktando zawodniczek z Dobrodzienia. Od początku do końca wyścigu dziewczęta między sobą prowadziły bezpośrednią rywalizację o zwycięstwo. Ostatecznie wygrała Marta przed Zuzią, a Katarzyna Klama zajęła 5 miejsce. Ponadto, w najbardziej wyczerpującej konkurencji 200 m stylem motylkowym Laura Oliwa zajęła 4 miejsce – najbardziej nielubiane przez sportowców.

W zawodach wystartowali chłopcy z VEGI Dobrodzień, którzy wyrównywali lub ustanawiali swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach. Nie zapewniło im to jednak pozycji medalowych.

Dziewczęta zdobywając sumarycznie 9 medali, w tym Zuzia 5 oraz Marta 4, zdecydowanie przyczyniły się do sukcesu Sekcji Pływackiej VEGA Dobrodzień, która ostatecznie w klubowej klasyfikacji medalowej zajęła wysokie 7 miejsce na 31 sklasyfikowanych ekip pływackich. W zawodach udział wzięło 421 zawodników z 31 sekcji i klubów sportowych z Wielkopolski, Mazowsza i Opolszczyzny.

Udział zawodników z Dobrodzienia w zawodach odbył się w ramach realizacji przez Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA zadania publicznego współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego pod nazwą „Opolskie kwitnące pływaniem – VEGA pływaków wspieraniem”.

*- Informacja: Stowarzyszenie Promocji Pływania VEGA.