Zdobywcy Pereł Powiatu Oleskiego 2018

Zdobywcy Pereł Powiatu Oleskiego 2018

Przedstawiamy laureatów nagrody za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości “Perły Powiatu Oleskiego”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas X Forum Ekonomicznego Kooperacja 2018, które odbyło się w środę 10 października w restauracji “U Wąsińskich” w Świerczu.

Oto laureaci w kolejnych kategoriach:

Innowacyjny Produkt/Usługa Roku

Laureat:

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie

za Śmietankówkę Oleską

dsc_0096Śmietankówka Oleska to 17-procentowa nalewka robiona na bazie śmietanki. Jej receptura znana od wielu lat przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Delikatny smak zawdzięcza wysokiej jakości mleka użytego do produkcji śmietanki. Ten doskonały surowiec pozyskiwany jest od lokalnych rolników – członków spółdzielni.

Śmietankówka to wyjątkowy specjał powiatu oleskiego i duma Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Wielokrotnie nagradzana, znana jest nie tylko na Opolszczyźnie. Jej wejście na rynek w 2017 roku zbiegło się z 110 rocznicą istnienia mleczarni. Do tej pory wyprodukowano 60 000 litrów śmietankówki. W lipcu weszły dwa nowe smaki: kawowa i kakaowa.

Nominowani:

  • DES Meble Sp. z o.o., Spółka Komandytowa – system podziału elementów do produkcji z kategoryzacją na poszczególne etapy produkcji,
  • GKI Design – automatyczny, elektryczny barek umieszczany w produktach tapicerowanych,
  • P.H.U. WIECZOREK – MONIKA WIECZOREK – plantacja lawendy “LAWENDOWE RANCZO”,
  • P.P.H. TADEUSZ – Tadeusz Kacała – drewniana zabawka ekologiczna – Kusza,
  • SIEĆ REZYDENCJI DLA SENIORÓW ZŁOTE BORKI – BRANDA SP. Z O.O – usługi w zakresie opieki nad osobami w podeszłym wieku.

Modernizacja roku

Laureat:

Narzędziownia Pszenica w Strojcu

za budowę nowoczesnej hali produkcyjnej

dsc_0127“Od garażu do pałacu” – tak milowy krok w rozwoju Narzędziowni określił znany niemiecki koncern motoryzacyjny. Po ponad 20 latach funkcjonowania w halach produkcyjnych wybudowanych przy rodzinnym domu, od sierpnia tego roku Narzędziownia przeniosła cały zakład do nowo wybudowanej, nowoczesnej hali produkcyjnej.

Nowy obiekt to 2000 m² hali produkcyjnej, 500 m² zaplecza socjalnego i 500 m² zaplecza biurowego. W nowej hali znalazło się miejsca dla nowoczesnego Działu B+R, który doposażony został w 4 nowe maszyny. Bez wątpienia nowa siedziba jest największą w historii inwestycją jaką poczyniła rodzina Pszeniców.

Inwestycja ta miała na celu zwiększenie mocy produkcyjnych, ale także zwiększenie komfortu pracy dla 120-osobowego zespołu, stanowiącego najcenniejszy filar firmy.

Nominowani:

  • DES Meble Sp. z o.o., Spółka Komandytowa – zastąpienie tradycyjnych rozwiązań nowoczesnym systemem podziału elementów do produkcji z kategoryzacją na poszczególne etapy produkcji,
  • ZPH DOKTORVOLT ZBIGNIEW MALESKA – nowoczesna hala magazynowa,
  • Zakład Dekarsko-Blacharski DACHBUD Jarosław Kiełbus – wyposażenie zakładu w nowoczesny sprzęt dekarski,
  • BRADAS Sp. z o.o. Spółka komandytowa – hale magazynowe.

Menedżer roku

Laureaci:

Artur Kniejski – firma CRK MANAGMENT

Adam i Jan Tyrała – firma BRADAS Sp. z o.o. Spółka komandytowa

dsc_0146Artur Kniejski jest znanym oleskim przedsiębiorcą, wiceprezesem Izby Rzemieślniczej w Opolu, mistrzem stolarskim, byłym wykładowcą Uniwersytetu Opolskiego. Początkowo jego firma produkowała meble na zamówienie, a po 1990 roku poszerzyła działalność o usługi leśne rozpoczynając także realizację wielu inwestycji w Niemczech, Austrii, Francji, Holandii i Belgii.

Artur Kniejski doskonale sprawdza się w roli menedżera umiejętnie gromadząc wokół siebie ludzi operatywnych, działających z pasją. Obecnie jego firma zatrudnia 150 pracowników w różnych krajach.

Artur Kniejski znany jest także z działalności charytatywnej.


Jan i Adam Tyrała od prawie 30 lat prowadzą firmę Bradas. Wspólnicy zaczynali od jednego budynku, w którym mieścił się magazyn wraz z biurem i zatrudniali jednego pracownika.

Aktualnie powierzchnia biurowa wynosi ponad 600 m², a magazyny zajmują powierzchnię ok. 15 000 m², a firma zatrudnia 44 osoby (każdy ma stałą umowę o pracę). Taki rozwój jest możliwy dzięki wyjątkowym zdolnościom menadżerskim obu panów.

Nominowani:

  • Patryk Rust – firma RUST,

dsc_0162Czarna Perła Powiatu Oleskiego

za wyjątkowy wkład w rozwój gospodarczy powiatu oleskiego

Laureat:

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Za stałą i owocną współpracę z oleskimi przedsiębiorcami i z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Oleśnie.


Podziel się