Policjanci z Dobrodzienia otrzymali ponad 100 narkotestów

Policjanci z Dobrodzienia otrzymali ponad 100 narkotestów

Wójt gminy Zębowice Waldemar Czaja i Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podpisali porozumienie w sprawie sfinansowania przez gminę zakupu narkotesterów dla policjantów z Dobrodzienia.

Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy, między innymi do eliminowania z ruchu kierowców, jeżdżących pod wpływem środków odurzających.

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrodzieniu otrzymali ponad 100 testów do wykrywania narkotyków w organizmie. Przekazane narkotesty będą wykorzystane podczas codziennej służby przez policjantów pionu kryminalnego i prewencji.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez kryminalnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich.

Narkotesty na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Dobrodzieniu – podinsp. Wojciecha Brzęczka , przekazał wójt gminy Zębowice Waldemar Czaja.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się