Oficjalne otwarcie oddziału ginekologiczno-położniczego w oleskim szpitalu

Oficjalne otwarcie oddziału ginekologiczno-położniczego w oleskim szpitalu

W czwartek 18 października nastąpiło oficjalne otwarcie po remoncie oddziału ginekologiczno-położniczego w oleskim szpitalu.

W 2017 roku w oleskim szpitalu zanotowano 870 urodzeń. Jak zaznaczył Andrzej Prochota, dyrektor oleskiej placówki, to niemal dwukrotność urodzeń w większości powiatów województwa opolskiego.

W 2018 roku urodziło się już ponad 600 dzieci w oleskiej placówce. Trudno przewidzieć, ile urodzeń nastąpi jeszcze w bieżącym roku. Zdarza się, że jednego dnia oleski szpital notuje nawet dziesięć urodzeń.

Całkowita wartość inwestycji (wraz z dosprzętowieniem) wyniosła 3 200 000 złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 2 000 000 złotych, samorządu powiatowego 800 000 złotych, a z budżetu szpitala 400 000 złotych.

Oleski szpital przeszedł gruntowną przebudowę. Kompleksowa termomodernizacja, wymiana wszystkich okien i systemu ogrzewania. Wyremontowano kilka oddziałów: ortopedyczny, chirurgiczny, wewnętrzny oraz stację dializ.

Żeby pokazać skalę remontów, warto wspomnieć, że wywieziono ponad 700 ton gruzu z remontowanych oddziałów.

Najkosztowniejsza była przebudowa bloku operacyjnego, oddziału intensywnej opieki medycznej. Od podstaw została wybudowana centralna sterylizatornia. W trakcie remontu szpitala wymieniono również 20 kilometrów rur.

Remont oleskiej placówki jest już na ukończeniu. Zmiany czekają jeszcze oddział dziecięcy i drugą część interny.


Zdjęcia: Andrzej Szklanny – Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Podziel się