Festyn z rozmachem “Dla Niepodległej” w Strojcu

Festyn z rozmachem “Dla Niepodległej” w Strojcu

W sobotę 27 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strojcu odbył się patriotyczny festyn rodzinny pod hasłem „Dla Niepodległej”.

Ta przygotowana z ogromnym rozmachem impreza wpisała się w nurt wychowania patriotycznego i związana była tematycznie ze świętem 100-lecia niepodległości naszej ojczyzny. Goście, którzy zawitali w mury szkoły w tym szczególnym dniu mogli podziwiać piękne dekoracje, występy wokalne i recytacje wierszy o tematyce patriotycznej.

Program imprezy był bardzo bogaty. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się przedszkolacy, których występ nagrodzony został burzą oklasków przez przybyłą publiczność. Następnie swój program artystyczny przedstawili uczniowie szkoły podstawowej, a na zakończenie tej części spotkania wspólnie odśpiewano hymn.

W tak doniosłej chwili w niejednym oku zakręciła się łza. Kolejną atrakcją był program „Kocham Cię Polsko”, w którym udział wzięły trzy drużyny: uczniów, rodziców i nauczycieli. Zabawne konkurencje i wspólna zabawa dostarczyły wszystkim sporą dawkę dobrego humoru.

Druga część uroczystości odbyła się w plenerze na boisku szkolnym. Tam można było obejrzeć sprzęt strażacki, grupę rekonstrukcyjną 58 pułku piechoty wojskowej, milicji. W przygotowanych namiotach można było wypić kawę i herbatkę z ciastem. Dużą atrakcją była grochówka podana wszystkim uczestnikom uroczystości z wojskowego kotła.

Choć pogoda nie rozpieszczała chętnych do zabawy i tańca z harcerzami z hufca w Praszce nie brakowało. Spotkanie zakończono śpiewem patriotycznych pieśni przy ognisku. Wspólne zdjęcie oraz wideo relacja wykonana z lotu ptaka są idealną pamiątką dla wszystkich uczestników.

Zorganizowanie festynu z takim rozmachem było możliwe jedynie dzięki życzliwości, pomysłowości, zaangażowaniu i ogromie pracy uczniów, nauczycieli, rodziców i nie tylko, dlatego wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy organizatorzy serdecznie dziękują.


*- Informacja i zdjęcia: ZSP Strojec.

Podziel się