Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w ZSZ w Oleśnie

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w ZSZ w Oleśnie

Przez kilka ostatnich tygodni młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punktem kulminacyjnym był uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. 8 listopada w MDK Olesno młodzież zaprezentowała patriotyczne piosenki i wiersze pięknie ukazujące wagę i znaczenie słowa Ojczyzna.

Prezentacja multimedialna pokazała z kolei skomplikowaną i wyboistą drogę jaką musieli przejść Polacy w drodze do odzyskania niepodległości. Ta bardzo nostalgiczna i pełna patosu lekcja historii pokazała uczniom naszej szkoły jak wielkie mają szczęście, że żyją w wolnej i niepodległej Polsce.

Program artystyczny i prezentację przygotowała Joanna Krawczyk, do przygotowania prezentacji multimedialnej włączyła się również Joanna Bryła. Z kolei 9 listopada młodzież wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia Rekordu dla Niepodległej.

Punktualnie o 11.11 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a uczniowie klas pierwszych wypuścili białe i czerwone balony.

Na pochwałę zasługuje dojrzała postawa jaką wykazała się młodzież w trakcie wszystkich uroczystości.

                                                            Beata Szymczak


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się