Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód

Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód

W sobotę 24 listopada Młodzieżowe Centrum Kariery OWK OHP w Oleśnie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Oleśnie w ramach autorskiego programu pn. „Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód” zorganizowali konkursy dla młodzieży ponadgimnazjalnej powiatu oleskiego, występy muzyczne utalentowanej młodzieży oraz koncert rockowy Zespołu Parande w Miejskim Dom Kultury w Oleśnie.

Organizację przedsięwzięcia wsparły również zaprzyjaźnione instytucje i firmy takie jak: Urząd Miasta Olesno, Aludesign, Flora, Nestro, Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Kler, Fundacja BluesOpole oraz Klub Toastmasters Opole.

Charyzma, marzenia, śpiew, dobra zabawa i zdobywanie nowej wiedzy. Od muzyki rozpoczęto całe przedsięwzięcie. Na scenie wystąpiła niesamowicie utalentowana młodzież m.in. z: Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie- Wiktoria Świątkowska, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie – Martyna Rębacz, Sara Czubaj, Emilia Jewczuk, Paulina Słowik, Zuzanna Grabiec, Wiktoria Klonowska, Jan Bensz, Adrian Musiał oraz absolwentka Gimnazjum dla Dorosłych Justyna Bereska. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i upominkami.

Pomiędzy występami młodzież brała udział w różnych konkursach, za które zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatorów oraz zaprzyjaźnione instytucje i firmy.

W trakcie całego przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy odwiedzili również stoiska przeróżnych instytucji, które udzielały informacji na tematy z nimi powiązane.

Młodzieżowe Centrum Kariery – Katarzyna Waryś udzielała informacji na temat ofert pracy dostępnych w powiecie oleskim. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnie i Starostwo Powiatowe w Oleśnie, wystawiło stoisko, gdzie uczestnicy mogli zrobić badania spirometrii, tkanki tłuszczowej i ciśnienia.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie zaoferowała uczestnikom instruktaż pierwszej pomocy oraz wiedzę na temat pracy w zawodzie strażak, a także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji rozmawiali z młodzieżą na temat świadomości prawnej dotyczącej rynku pracy oraz o zawodzie policjanta.

Nie zabrakło również pysznego ciasta, które upiekł dla Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie. Wychowawcy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Oleśnie Katarzyna Janik i Marcin Kołacha zadbali również o to, aby młodzież wzięła czynny udział w konkursach i koncercie.

Kolejną częścią przedsięwzięcia był charytatywny koncert zespołu Parande, z którego menagerem Wojciechem Kaczanem organizatorzy współpracują od dawna. Parande to zespół rockowy. Styl formacji trudno zaszufladkować. Podczas koncertu można było znaleźć zarówno melodyjne, pełne harmonii utwory jak i prawdziwe wulkany energii. Zespół Parande porwał publiczność do wspólnej szalonej zabawy – czterech muzyków, czyli cztery niesamowite osobowości, które wywarły mocne wrażenie na młodych ludziach. Muzycy podziałali na publiczność jak magnes. W trakcie występu można było usłyszeć takie utwory jak „Jutro nowy dzień”, „Wiara”, „Dotknąć nieba „ „Jestem tu”, „Kolekcje dobrych chwil” czy „Szlachta”.

Na zakończenie koncertu publiczność z energią bisowała i nie chciała, aby zespół zakończył swój występ. Dużym przeżyciem była również możliwość rozmowy z muzykami.

Na zakończenie wieczoru organizatorzy wspólnie z Zespołem Parande wręczyli młodzieży drobne upominki oraz płyty zespołu.

– Serdecznie dziękujemy współorganizatorom: Mirosława Kubacka –Starostwo Powiatowe oraz naszym zaprzyjaźnionym osobom: Ernest Hober – Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Irenie Nowak, Katarzynie Wieczorek z PSSE, Markowi Kotara i Stanisławowi Filakowi, funkcjonariuszom KPP, Wojciechowi Psiuch i Mateuszowi Pawelcowi, strażakom KP PSP oraz zespołowi Parande (Wojtek Parande, Sebo Parande, Beniamin Jacek, Marcin Gonos) i w szczególności naszej wspaniałej utalentowanej młodzieży, a także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia i charytatywnego koncertu. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z wszystkimi zainteresowanymi – mówią Ewa Korzeniewska i Katarzyna Waryś.

Informacja i zdjęcia: Ewa Korzeniewska, Katarzyna Waryś, MCK Olesno.


Sporządziły:
Ewa Korzeniewska, Katarzyna Waryś.

Zdjęcie główne oraz ostatnie w galerii: Barbara Lutzner – Format B.

Podziel się