Komfort w salonie fryzjerskim – chwila relaksu dla klienta

Komfort w salonie fryzjerskim – chwila relaksu dla klienta

Wizyta u fryzjera powinna kojarzyć się z miło spędzonym czasem. Decydując się na prowadzenie salonu fryzjerskiego, warto postarać się w jak największym stopniu zaaranżować przestrzeń, tak by była przytulna i jednocześnie praktyczna. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Dobierz właściwe meble fryzjerskie

Pierwszym elementem, na jaki zwraca uwagę każdy klient, to umeblowanie salonu. Odpowiednio dobrane profesjonalne meble fryzjerskie sprawią, że nawet podczas czasochłonnego strzyżenia czy układania fryzur klient będzie mógł wygodnie czekać na efekt końcowy.

Podstawą jest dobrze dobrany fotel fryzjerski. Musi być on odpowiednio szeroki, najlepiej wyposażony w podłokietniki i oparcie na stopy. Taki fotel będzie zapewniał wygodną postawę każdej osobie. Istotna jest również regulacja. Fotel fryzjerski powinien mieć możliwość dostosowania wysokością do potrzeb fryzjera. Dostępne są modele posiadające pompę hydrauliczną i gazową.

Oprócz wygodnego fotela koniecznie należy zainwestować w eleganckie meble, komody i szafki, w których będzie można przechowywać produkty do włosów, akcesoria czy artykuły jednorazowego użytku. Warto zdecydować się na proste, ponadczasowe meble, które przez długi czas będą prezentowały się elegancko. Sięgajmy po meble wysokiej jakości – jednorazowa inwestycja w porządny produkt sprawi, że przez długi czas nie będziemy musieli myśleć o wymianie wyposażenia wnętrz.

Zadbaj o akcesoria

Odpowiednio dobrane akcesoria nie tylko ułatwią pracę fryzjera, ale również sprawią, że klienci będą postrzegali salon jako bardziej profesjonalny. Warto zakupić wysokiej jakości narzędzia, które zapewnią komfort podczas wykonywania skomplikowanych fryzur i strzyżeń. Niezbędne są ostre nożyczki różnej wielkości, degażówki i wersje o wygiętym ostrzu. Również grzebienie i szczotki powinny być właściwie dopasowane do włosów klienta. Aby dodatkowo zadbać o kwestie prezentacji, możemy zdecydować się na zakup zestawu akcesoriów jednej firmy, dzięki czemu uzyskamy narzędzia o podobnym wykończeniu i estetyce. Klient na pewno zauważy taki szczegół!

Wykorzystaj dodatki

Urządzając salon fryzjerski, warto zadbać również o niewielkie dodatki, które sprawią, że obiekt będzie wydawał się  jeszcze bardziej profesjonalny i jednocześnie przyjazny klientowi. W poczekalni ustawmy na stoliku gazety o tematyce fryzjerskiej, a w recepcji zadbajmy o ulotki lub wizytówki salonu. Elegancji doda również roślinność i świeże kwiaty. Obowiązkowo zwracajmy uwagę również na higienę i porządek. Regularnie pilnujmy, by na meblach nie było kurzu, a na lustrach odbić palców czy śladów po kosmetykach. Dobrą atmosferą zapewni również spokojna muzyka, która będzie towarzyszyła podczas pracy fryzjera.

Atmosfera panująca w salonie fryzjerskim jest bardzo ważnym elementem, który oddziałuje na samopoczucie zarówno fryzjerów, jak i obsługiwanych. Odpowiednio zaaranżowane wnętrze w punkcie obsługi zagwarantuje, że każdy klient będzie chętnie wracał na kolejną wizytę. Oprócz mebli i wysokiej jakości narzędzi warto zadbać również o detale, które sumując się, zapewnią przytulny klimat.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się