Grzegorz Krawczyk nowym trenerem LZS-u Rudniki

Grzegorz Krawczyk nowym trenerem LZS-u Rudniki

Grzegorz Krawczyk zastąpił Tomasza Jasińskiego w roli trenera LZS-u Rudniki.

LZS Rudniki po rundzie jesiennej zajmuje dopiero 14 miejsce w klasie okręgowej. Zespół stracił najwięcej z wszystkich zespołów ligowych, bo aż 57 bramek w 15 meczach. Daje to średnią 3,8 traconych bramek na mecz! Poprawa defensywy i organizacji gry będzie więc z pewnością priorytetem nowego szkoleniowca.

okregowa-16

Jak widać w tabeli, sytuacja zespołu z Rudnik nie jest komfortowa. 14 miejsce na zakończenie sezonu może oznaczać spadek z ligi. Przypominamy zapis z regulaminu rozgrywek:

– Z Klasy Okręgowej spadają drużyny zajmujące na zakończenie rozgrywek miejsca 15, 16 w swojej grupie oraz jedna drużyna z 14 miejsca, która w wyniku meczów barażowych (mecz i rewanż) przegrała rywalizację sportową z inną drużyną, która w swojej grupie zajęła 14 miejsce.

Dodamy, że jeśli z IV ligi spadnie więcej zespołów, 14 miejsce w “okręgówce” będzie oznaczać automatyczny spadek.

Grzegorz Krawczyk wraca do Rudnik, gdzie trenował tamtejszy LZS w sezonie 2011-2012, z którym wywalczył historyczny awans do klasy okręgowej, a w kolejnym sezonie zajął wysokie 8 miejsce. W następnym sezonie prowadził już klub z Olesna, z którym również osiągał dobre wyniki.

Tomasz Jasiński, były grający trener, nadal ma zostać zawodnikiem LZS-u Rudniki.

Damian Pietruska

Podziel się