Szeroko uzdolniony stypendysta z ZSZ Olesno – Kamil Chwalczyk

Szeroko uzdolniony stypendysta z ZSZ Olesno – Kamil Chwalczyk

W środę 28 listopada w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Dyplomy wręczał opolski kurator oświaty Michał Siek.

Wśród 94 najzdolniejszych uczniów z województwa opolskiego znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie – Kamil Chwalczyk.

Kamil jest tegorocznym maturzystą, uczy się w zawodzie technik elektryk. Jak sam mówi uczenie się nie jest dla niego żadnym przymusem, robi to chętnie odnosząc przy okazji znaczące sukcesy, na co dowodem są konkursy matematyczne czy elektryczno-techniczne. W ostatnim czasie zakwalifikował się do II wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W wolnym czasie zajmuje się motoryzacją. Sporo czasu poświęcił na odrestaurowanie swojego samochodu-fiata 126p oraz motoroweru, na którym przejechał większość województwa opolskiego. Jego pasją są również wycieczki rowerowe oraz wędrówki  górskie. Wakacje spędza na zdobywaniu kolejnych, wymarzonych szczytów.

Jak każdy młody człowiek lubi się dobrze bawić w gronie swoich przyjaciół. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu świadectwa dojrzałości planuje rozpocząć studia na kierunku elektrycznym, a później otworzyć własną firmę.

Kamilowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się