Worki do odkurzacza przemysłowego

Worki do odkurzacza przemysłowego

Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza przemysłowego? Takie urządzenie się przyda, zwłaszcza jeżeli planujesz prace budowlane, po których ciężko posprzątać zwykłym odkurzaczem. Jak działa odkurzacz przemysłowy? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? I jakie worki kupić? Zapraszamy do lektury!

Workowy odkurzacz przemysłowy

Bez dobrego odkurzacza nie wyobrażamy sobie już życia – podobnie jest z odkurzaczami przemysłowymi. W usuwaniu trudnych zabrudzeń i zanieczyszczeń nie mają sobie równych. Jak działają tego typu urządzenia? Może wydać się to dziwne, jednak zasada pracy odkurzacza przemysłowego nie różni się od zwykłego odkurzacza. Jedyna rozbieżność dotyczy możliwości wykonywanej pracy. Odkurzacze przemysłowe dzielimy na klasy (inaczej zwane filtrami). Klasa L służy do pochłaniania pyłów i drobnego kruszywa, klasa M idealnie sprawdzi się przy zbieraniu odpadów z gipsu i farb, natomiast klasa H radzi sobie z największymi niebezpieczeństwami: pleśnią, azbestem czy ołowiem. Odkurzanie tego typu substancji nie jest groźne dla naszego zdrowia dzięki specjalnym filtrom, w które wyposażony jest odkurzacz tej klasy.

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?

Podczas zakupu odkurzacza przemysłowego warto zwrócić uwagę na jego moc. Im będzie ona wyższa, tym większą mocą ssania charakteryzować się będzie odkurzacz. Zalecana moc wynosi od 1200 W. Ważny jest również zasięg przewodu zasilania i długość węża. Umożliwią one m.in. prace na budowach. Kolejny punkt to trwałość. Podczas zakupu odkurzacza przemysłowego musimy sprawdzić, czy jest on wykonany z dobrych i odpornych na zanieczyszczenia materiałów. Ostatnią kwestią są akcesoria, często oferowane jako dodatkowe wyposażenie, np. rury teleskopowe czy końcówki ssące bardzo przydatne przy mniejszych zanieczyszczeniach. Wiemy już, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowego sprzętu. Pozostała więc tylko jedna kwestia: worki do odkurzacza przemysłowego.

Worki do odkurzacza przemysłowego

Worki, w które wyposażymy nasz odkurzacz przemysłowy muszą być naprawdę najwyższej jakości – w końcu muszą pomieścić różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na pojemność (im będzie większa, tym rzadziej będziemy je zamieniać), wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także materiał, z którego jest zrobiony (mikrowłókno spełni potrzeby alergików – wychwyci alergeny i zatrzyma je wewnątrz odkurzacza). Najlepsze worki do odkurzaczy przemysłowych znajdziesz na stronie worwo.pro. Najwyższej jakości produkty już na Ciebie czekają!


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się