Możliwość kontroli autobusów przed wyjazdem na ferie

Możliwość kontroli autobusów przed wyjazdem na ferie

W poniedziałek 28 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe na Opolszczyźnie. Jednym z ważnych działań oleskich funkcjonariuszy są kontrole autokarów, wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to elementy, na które uwagę zwracają policjanci. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy – nauczyciel, rodzic czy opiekun.

Podczas zimowego wypoczynku, szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży. Dlatego też dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na ferie.

Kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej.

  • W Oleśnie jest to parking przy ul. Konopnickiej 14,
  • w Dobrodzieniu parking przy ul. Solnej 3,
  • w Praszce parking przy ul. Piłsudskiego na przeciw komisariatu.

To tam policjanci sprawdzą zgłoszone do kontroli pojazdy.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać przeprowadzenie kontroli pojazdu telefonicznie dyżurnemu KPP Olesno – tel. 34 350 44 03 lub 34 350 44 04.

Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic – już na miejscu zbiórki – będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinien zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się