Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali podejrzanego o kradzieże

Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali podejrzanego o kradzieże

Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali 42-latka podejrzanego o kradzieże elektronarzędzi oraz roweru.

Od początku lutego dobrodzieńscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach i kradzieży z włamaniem. Z terenów posesji i mieszkań, skradzione zostały między innymi elektronarzędzia i rower. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych im rzeczy na łącznie blisko 8 tysięcy złotych. Kryminalni cały czas pracowali nad tą sprawą i wytypowali domniemanego sprawcę kradzieży.

W czwartek 21 lutego policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Dobrodzień. Jak ustalili mundurowi mężczyzna sprzedał skradzione elektronarzędzia, natomiast rower porzucił nieopodal jednego ze sklepów na terenie Dobrodzienia. Funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionych rzeczy, które zostaną zwrócone prawowitym właścicielom.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży i jeden zarzut kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zarzuty usłyszą także ustaleni przez kryminalnych nabywcy skradzionych elektronarzędzi. Im może grozić do 5 lat więzienia. Wobec 42-latka Prokurator Rejonowy w Oleśnie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się