25-latek podrobił prawo jazdy

25-latek podrobił prawo jazdy

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Olescy policjanci potwierdzili jednak, że kierowca zatrzymanego do kontroli drogowej audi… posłużył się podrobionym prawem jazdy jako autentycznym.

W sobotnie popołudnie (23 lutego) policjanci z oleskiej drogówki patrolując krajową „czterdziestkę trójkę” zatrzymali do kontroli drogowej audi A4.

Kierujący okazał prawo jazdy, którego szata graficzna od razu wzbudziła u mundurowych podejrzenie co do jego autentyczności. Sprawdzenie w bazie danych potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się że 25-letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie ma uprawnień do kierowania i nigdy ich nie posiadał. Po chwili mężczyzna wyjaśnił policjantom, że dokument kupił kilka miesięcy wcześniej w internecie.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut posługiwania się podrobionym prawem jazdy jako autentycznym za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się