• Home »
  • Informacje »
  • Daria i Fabian Kowolik jak Lady Gaga i Bradley Cooper! Rewelacyjny cover “Shallow”

Daria i Fabian Kowolik jak Lady Gaga i Bradley Cooper! Rewelacyjny cover “Shallow”

Daria i Fabian Kowolik jak Lady Gaga i Bradley Cooper! Rewelacyjny cover “Shallow”

Utalentowane rodzeństwo z Dobrodzienia nagrało cover do utworu “Shallow”, którego autorem są Lady Gaga i Bradley Cooper.

Daria i Fabian Kowolik są znani na polskiej scenie muzycznej. Fabian był uczestnikiem The Voice of Poland, a Daria była finalistką programu Mam Talent.

–  Programy bardzo nam pomogły na rynku muzycznym. Współpracujemy ze wspaniałymi muzykami, którzy współpracują z topowymi wokalistami w Polsce, między innymi: Natalią Nykiel, Natalią Kukulską, Mateuszem Ziółko, Anią Karwan i wieloma innymi – mówi Fabian Kowolik.

Jak potoczyły się losy mieszkańców Dobrodzienia po udziale w telewizyjnych programach?

– Obecnie sytuacja się ustabilizowała i pracujemy nad materiałem. Mogę zdradzić, że zacząłem pracę nad akustyczną płytą, pomysłów jest mnóstwo i utworów, które zostały przeze mnie napisane, stąd czas najwyższy je nagrać – mówi Fabian Kowolik. – Mimo że piszę dla siebie i tworzę, pomagam również w tekstach i muzyce innym zespołom, z którymi współpracuję, m.in. poznańskim zespołem Prohibicja. Jestem też wokalistą chrześcijańskiego nowoczesnego projektu Back To Life, gdzie ostatnio braliśmy udział na Festiwalu HappyDay w Kielcach.

Daria ukończyła licencjat na studiach wokalistyki estradowej w Łodzi, skąd przeniosła się do Warszawy i i zaocznie robi magistrat z produkcji muzycznej. Pracuje też nad materiałem w wytwórni Universal Music Polska, z którą ma podpisany kontrakt płytowy.

– Pomagam jej w tekstach, a Daria jako moja kochana siostra udziela mi porad oraz doświadczenia i tak uzupełniamy się jako rodzeństwo. Zawsze ją wspieram i trzymam za nią kciuki – mówi Fabian Kowolik.

Utwór “Shallow” to obecnie jeden z największych światowych hitów, promujący ścieżkę dźwiękową do filmu “Narodziny Gwiazdy”. 24 lutego 2019 roku podczas 91 ceremonii wręczania Oscarów w Hollywood utwór zdobył Oscara za Najlepszą piosenkę filmową.

– Pomysł nagrania utworu wziął się z luźnej rozmowy w domu. Tata powiedział, że teraz w radio leci super utwór Lady Gagi i Bradley`a Coopera i może byśmy zrobili z Darią cover – mówi Fabian. – Moja narzeczona powiedziała, że to świetny pomysł i zabraliśmy się do roboty, wykorzystując czas wolny Darii i mój, jako odskocznia od obecnych projektów muzycznych. Chciałbym pozdrowić moich rodziców, dziadków, ciocie, rodzeństwo, narzeczoną i przyszłych teściów i przyjaciół, którzy to czytają i są dla nas przeogromnym wsparciem, które nas napędza do działań.

Cover został nagrany w domowym studiu, a gitarę nagrał Damian “Struna” Surow, który również był uczestnikiem The Voice of Poland. Nagranie już teraz ma prawie 8 tysięcy wyświetleń. Co ciekawe, cover chętnie oglądany jest w Brazylii, Niemczech, Argentynie czy Stanach Zjednoczonych.

Naszym zdaniem wykonanie Darii i Fabiana Kowolików jest równie ekscytujące jak oryginał. Posłuchajcie!

Damian Pietruska

Podziel się