Konkurs krasomówczy w ZSZ w Oleśnie

Konkurs krasomówczy w ZSZ w Oleśnie

W czwartek 7 marca w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie odbyła się cykliczna impreza, na stałe wpisana w kalendarz imprez szkolnych, czyli Konkurs Krasomówczy „Szukamy autorytetów”.

Od wielu lat uczniowie pod opieką polonistek Renaty Jerki i Beaty Szymczak przygotowują wystąpienia, w których prezentują cenione przez siebie i podziwiane osobowości z różnych dziedzin życia.

Tegoroczna XIX edycja przebiegała pod hasłem „Szukamy autorytetów wśród znanych osobowości dwudziestolecia międzywojennego”. W listopadzie 2018 roku w całym kraju, także w oleskiej szkole obchodzono uroczystość Stulecia Niepodległości Polski.

Wpisując się w te obchody uczniowie szkoły szukali autorytetów wśród znanych sportowców, polityków, twórców właśnie z tego okresu. Marek Sigmund i Krzysztof Dembowski zaprezentowali sylwetkę znanego sportowca Janusza Kusocińskiego. Dawid Kotyś odnalazł swój autorytet w osobie cenionego polityka Władysława Grabskiego, a postać poety Juliana Tuwima ukazała w swej wypowiedzi Kinga Wieczorek. Z kolei Magdalena Sawicka zaprezentowała sylwetkę Stefana Żeromskiego, a Izabela Majchrzak Zofii Nałkowskiej. Znanych poetów Leopolda Staffa i Antoniego Słonimskiego przedstawili  natomiast Arkadiusz Wypasek i Samuel Giza. Zwycięzcami konkursu zostali: pierwsze miejsce Dawid Kotyś, drugie miejsce Izabela Majchrzak i trzecie miejsce Marek Sigmund.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

                                                                     Beata Szymczak


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się