Lider B-klasy z pewnymi punktami

Lider B-klasy, LZS Żytniów pokonał na wyjeździe 4-0 LZS Borki Wielkie.

W meczu dwóch czołowych drużyn oleskiej klasy B, lider z Żytniowa okazał się zdecydowanie lepszy.

Pod koniec pierwszej połowy, Mateusz Kwas zdobył dwa gole w ciągu czterech minut.

W drugiej połowie gole padały również pod koniec odsłony, tym razem za sprawą Marcina Kowalczyka, który zdobywał bramki w 81. i 88. minucie.

Na przegraną zespołu z Borek Wielkich wpływ miały z pewnością braki kadrowe, bowiem zespół miał tylko jednego rezerwowego. Przewaga zespołu z Żytniowa była widoczna najmocniej pod koniec meczu, kiedy drużyna dokonała kilku zmian.

W 89. minucie Łukasz Bensz, kapitan LZS-u Borki Wielkie zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko.

B klasa, 11 kolejka, Niedziela, 18.03.2019

b_17

Tabela – pilkaopolska.pl

LZS Borki Wielkie – LZS Żytniów 0-4 (0-2)

0-1 Mateusz Kwas – 39., 0-2 Mateusz Kwas – 43., 0-3 Marcin Kowalczyk – 81., 0-4 Marcin Kowalczyk – 88.

LZS Borki Wielkie: Michał Przeniczny – Łukasz Bensz (żk, żk, czk), Tomasz Kaliciak, Dariusz Matusek, Dawid Kubosz (75. Andrzej Meryk), Artur Sikora, Patryk Sikora (żk), Bartłomiej Zug, Kamil Owczarski, Krzysztof Rataj, Tobiasz Galus.

LZS Żytniów: Daniel Napieraj (87. Dawid Mieszała) – Jakub Stasiak, Maciej Jama, Marcin Kowalczyk, Dawid Lewandowski, Kamil Plisak, Zbigniew Mieszała (żk, 78. Piotr Łęgosz), Michał Korzekwa (żk, Łukasz Przepióra), Patryk Wróbel, Dariusz Łapucha (75. Jakub Świątek), Mateusz Kwas (86. Łukasz Czech żk).