• Home »
  • Informacje »
  • Uczniowie oleskiej “Zawodówki” rozjechali się po Europie, aby zdobyć doświadczenie

Uczniowie oleskiej “Zawodówki” rozjechali się po Europie, aby zdobyć doświadczenie

Uczniowie oleskiej “Zawodówki” rozjechali się po Europie, aby zdobyć doświadczenie

W poniedziałek 18 marca 49 uczniów klas trzecich i drugich Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie rozpoczęło czterotygodniowe staże zagraniczne  w projekcie „Nowe otwarcie: międzynarodowe staże dla zawodowców” w ramach programu „Erazmus+”.

W sobotę 16 marca o godzinie 15.00 z Olesna do Saragossy w Hiszpanii wyjechało 7 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy odbędą staż w restauracjach i hotelach.

W niedzielę wyjechały trzy grupy.

O godzinie 7.00, 8 techników elektryków i dwóch techników budownictwa wyjechało do Mariboru w Słowenii, by zdobywać umiejętności w swoich zawodach.

O godzinie 9.00 wyjechała najliczniejsza grupa, bo aż 12 techników budownictwa do Rawenny we Włoszech. Będą oni pracowali na włoskich budowach i przy renowacji zabytków.

Trzecia grupa złożona z 10 techników informatyków wyjechała o 15.30 do Irlandii do Tralee i będzie zdobywała wiedzę w firmach informatycznych.

Ostatnia grupa złożona z 10 uczennic technikum handlowego wyjechała w poniedziałek 18 marca o godzinie 9.00 do Derry w Irlandii Północnej, gdzie będzie poszerzała swoje umiejętności w firmach handlowych.

Dla większości uczniów wyjeżdżających do Włoch, Hiszpanii i obu Irlandii atrakcją będzie także lot samolotem. Każda grupa ma również zapewniony program rekreacyjny w weekendy.

Stażystom życzymy zdobycia wielu nowych umiejętności oraz miłego spędzenia czasu wolnego.


*- Informacja i zdjęcia: ZSZ Olesno.

Podziel się