Zabiegi kosmetyczne dla skóry dojrzałej – na co warto się zdecydować

Zabiegi kosmetyczne dla skóry dojrzałej – na co warto się zdecydować

Obecnie równie ważne co zadbany wygląd, jest również to, aby wyglądać młodo. Do walki z oznakami starzenia stajemy bardzo wcześnie. Jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ zmiany skórne powodowane starzeniem się nie są stuprocentowo odwracalne i dlatego lepiej zapobiegać im, niż je leczyć. Przedstawiamy przewodnik po trzech podstawowych typach kuracji, które oferują salony kosmetyczne. Z artykułu dowiesz się, jakie korzyści płyną z danego rodzaju zabiegu, w jaki sposób są one wykonywane oraz jakie substancje są wykorzystywane podczas kuracji. To kompendium wiedzy o zabiegach kosmetycznych dla skóry dojrzałej.

Zabiegi przeciwzmarszczkowe z pomocą urządzeń

Najbardziej znane zabiegi przeciwzmarszczkowe z pomocą urządzeń to oczywiście te z użyciem lasera. Kuracje za pomocą urządzeń są postrzegane negatywnie ze względu na to, że mogą być nieprzyjemne, a nawet bolesne. Obecnie dzięki rozwojowi kosmetologii tych inwazyjnych zabiegów jest coraz mniej. Nawet lasery mają zastosowane najnowsze technologie, które dają spektakularne efekty, przy minimalnym odczuciu. Ten rodzaj zabiegów jest bardzo skuteczny, ponieważ stymuluje głębokie warstwy skóry, rozbija i pobudza włókna kolagenowe i zmusza skórę do regeneracji. Instytut Beauty Derm to salon kosmetyczny we Wrocławiu, który oferuje różnorodne zabiegi przeciwzmarszczkowe z pomocą urządzeń. Sprawdź ofertę i ceny na: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-przeciwstarzeniowe-liftingujace/

Zabiegi przeciwstarzeniowe kosmetykami

Zabiegi przeciwstarzeniowe z użyciem kosmetyków to bardzo intensywna terapia. Substancje zawarte w kosmetykach używanych w zabiegach przeciwzmarszczkowych to tzw. substancje aktywne, które dają spektakularne efekty. Nie znajdziesz ich w kosmetykach z drogerii, a nawet jeśli to będą w śladowych ilościach. Natomiast specyfiki używane podczas zabiegów w salonach kosmetycznych to starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości. Do popularnych składników używanych podczas kuracji należy np. białko ślimaka, retinol, koenzym Q10, witamina C czy kwas felurowy.

Zabiegi liftingujące kwasami

Zabiegi liftingujące kwasami to bardzo intensywne kuracje, które oddziałują na procesy naprawcze naszej skóry oraz dodatkowo nawilżają ją, powodując, że skóra nabiera sprężystości i jasności. Stosowne są do poprawy kolorytu skóry, redukują przebarwienia i stymulują komórki do regeneracji. Mają one również bardzo intensywne działanie złuszczające, dlatego skóra po zabiegu będzie lekko błyszcząca i trzeba zostawić ją na minimum kilka godzin regeneracji. Nie wolno opalać się w dzień zabiegu, a najlepiej również kilka dni po jego wykonaniu.

Pamiętaj, że zabiegi kosmetyczne dla skóry dojrzałej nie będą odpowiednio skuteczne bez domowej pielęgnacji. Nie zapominaj o dobrym kremie ujędrniającym oraz standardowym oczyszczaniu i nawilżaniu. Również czynniki zewnętrzne, takie jak stres czy zanieczyszczenia powietrza oraz promienie UV nie pomagają w nierównej walce o młody wygląd. Zadbaj o każdy aspekt swojego życia, który wpływa negatywnie na Twoje samopoczucie i ogranicz jego działanie. Nie musimy powtarzać, że zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się