Najciekawsze pomysły na prezenty dla nastolatków

Najciekawsze pomysły na prezenty dla nastolatków

W dzisiejszych czasach trudno zadowolić nastolatków. Kupowanie dla nich prezentów potrafi być prawdziwymi torturami, w szczególności, jeśli mamy do czynienia z młodzieżą, która, zdawałoby się, że posiada już wszystko. Warto jednak sprawdzić, czy w ich pokojach znajdują się poniższe gadżety – z pewnością przypadną one do gustu zarówno nastolatkom, jak i niejednemu dorosłemu!

Czytnik e-book – idealny dla moli książkowych

Jeśli w Twojej rodzinie bunt nastolatków objawia się poprzez zamykanie się w pokoju z książką w dłoni, wtedy z pewnością najlepszym wyborem na prezent dla młodzieży będzie kupno czytnika e-booków. Wprawdzie urządzenie nie jest w stanie zastąpić wrażeń płynących z czytania analogowej książki – dotyku faktury papieru czy jego zapachu – ale często okazuje się o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem. Z pewnością czytnik e-booków to świetny wybór na wakacje – nastolatek może zabrać ze sobą tyle tytułów, ile zechce, a wcale nie zwiększy to objętości jego bagażu. Czytnik będzie też ratunkiem wtedy, gdy dziecko sięga po opasłe tomiszcze, które ciężko byłoby mu wozić ze sobą w autobusie w drodze do szkoły.

najciekawszepomyslynaprezentydlanastolatkow2

Bezprzewodowe słuchawki – nie tylko dla sportowców

Tak, jak jedni kochają książki, tak inni nie wyobrażają sobie dnia bez muzyki. I choć odtwarzacze MP3 mają już wszyscy, a coraz częściej korzysta się również ze smartfonów do odtwarzania ulubionych piosenek, wciąż możesz trafić na idealny prezent dla audiofila. Dowiedz się, czy młodzież, którą chcesz obdarować prezentem, posiada słuchawki bezprzewodowe. Dzięki nim słuchanie muzyki poza domem będzie jeszcze wygodniejsze, nawet w czasie biegania czy innej aktywności ficzycznej.

Aparat natychmiastowy – uchwyć magię chwili

Dość niezwykłym pomysłem na prezent może okazać się aparat natychmiastowy. O ile Ty możesz kojarzyć go z własnej młodości, nastolatkowie wychowani na aparatach cyfrowych mogą być zaskoczeni jego działaniem. Najlepszy aparat natychmiastowy pozwoli młodzieży odkryć magię błyskawicznego wywołania zdjęć oraz konieczność oszczędzania „kliszy”, choć w tym przypadku mowa oczywiście o wkładach. W rękach najmłodszych taki gadżet stanie się inspiracją do tworzenia kolaży i własnych galerii zdjęciowych, a także może pomóc odkryć pasję do fotografii.

najciekawszepomyslynaprezentydlanastolatkow3

Głośnik bezprzewodowy – Twoja muzyka tam gdzie Ty

Kolejnym urządzeniem, które może podbić serca młodzieży, jest bezprzewodowy głośnik. Można z nim łączyć rozmaite sprzęty, korzystając z łączności Bluetooth oraz poprzez złącze jack 3,5 mm. W związku z tym muzykę puścisz zarówno przez swojego smartfona, jak i za pośrednictwem odtwarzacza MP3 starej daty. Taki głośnik stanie się obowiązkowym wyposażeniem każdej imprezy, również tej w plenerze, jak również nieodłącznym towarzyszem wakacyjnych podróży.

Prezenty dla nastolatków powinny zapewniać im dodatkową rozrywkę i otwierać świat nieznanych technologii – czy wśród naszych propozycji znalazłeś idealny podarunek dla młodzieży?


*- Artykuł partnera.

Podziel się