Oficjalne otwarcie największego ronda w gminie Olesno

Oficjalne otwarcie największego ronda w gminie Olesno

W czwartek 4 kwietnia dokonano oficjalnego otwarcia największego ronda w gminie Olesno przy ulicy Częstochowskiej w Świerczu.

Rondo ma aż 5 wlotów: dwa z ulicy Częstochowskiej oraz z ulic Wygodzkiej, Studnitza i jeden jako dojazd do bloków mieszkalnych. Na całym rondzie znajduje się ścieżka rowerowa. Wraz z budową ronda wyremontowano niecałe 1200 metrów drogi wojewódzkiej nr 494. Wzdłuż tej drogi, na tym odcinku również wybudowano ciągi pieszo-rowerowe.

Nowe rondo to część miniobwodnicy Olesna, która jest drogą dojazdową do oleskich terenów inwestycyjnych.

Całość inwestycji wyniosła ponad 13 milionów złotych. Wykonawcą robót była firma Drog-Bud Sp. z.o.o z Lubojenki (powiat częstochowski).

– W historii mi znanej ostatnich kilkunastu lat, to największa inwestycja drogowa na terenie naszego miasta – mówi Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna. – Jednym z ważniejszych argumentów, aby ta inwestycja powstała, było bardzo dobre skomunikowanie terenów inwestycyjnych. To największe w naszym mieście rondo, które usprawnia komunikację i poprawia bezpieczeństwo, ale ma też ważny wymiar gospodarczy.

Dzięki budowie ścieżek rowerowych, rowerzyści mają możliwość objechania Olesna i okolic praktycznie samymi ścieżkami rowerowymi.

W związku z tym, podczas oficjalnego otwarcia samorządowcy oraz zaproszeni goście wraz z uczniami oleskiej “Jedynki” dokonali symbolicznego przejazdu rowerowego nowymi ścieżkami rowerowymi.

Damian Pietruska

Podziel się