• Home »
  • Informacje »
  • Wolontariusze z ZSZ Olesno zebrali 587 kilogramów produktów spożywczych dla potrzebujących

Wolontariusze z ZSZ Olesno zebrali 587 kilogramów produktów spożywczych dla potrzebujących

Wolontariusze z ZSZ Olesno zebrali 587 kilogramów produktów spożywczych dla potrzebujących

W piątek i sobotę 5 i 6 kwietnia odbyła się Ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Polską Konfederację Banków Żywności.

Celem „zbiórki” było zebranie jak największej ilości produktów spożywczych i środków czystości, które przed Świętami Wielkanocnymi trafią do rodzin najbardziej potrzebujących uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie.

W ramach tej akcji każdy mógł pomóc – wystarczyło w czasie zakupów w wybranych sklepach kupić kilka dodatkowych produktów i przy wyjściu przekazać je wolontariuszom.

Po raz piąty w wielkanocnej zbiórce brali udział wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im Józefa Lompy w Oleśnie.

W piątek i w sobotę 5 i 6 kwietnia od rana wolontariusze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. J Lompy rozpoczęli dyżury w wybranych sklepach na terenie Olesna i zbierali ofiarowywane produkty dla rodzin uczniów ZSZ w Oleśnie.

Zbiórka odbywała się w Sedalu w Oleśnie przy ul. Słowackiego, w sklepie POLOmarket przy ul. M. Konopnickiej oraz w czterech sklepach Spółdzielni PSS Społem z siedzibą w Oleśnie przy ul. Kościuszki:

  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. M. Curie Skłodowskiej,
  • w sklepie „Lewiatan” przy ul. Częstochowskiej,
  • w sklepie „Społem” przy ul. ks. Łysika,
  • oraz w Delikatesach na Rynku.

Wolontariusze zebrali aż 587 kilogramów oferowanych produktów!

Wolontariuszami byli uczniowie klas technikum handlowego, informatycznego, elektrycznego i budowlanego oraz ze szkoły branżowej: Pietras Patrycja, Aksamit Wiktoria, Buchwald Martyna, Wróbel Emilia, Dembowki Oskar, Kotyś Dawid, Żywica Jakub, Wijnen Davy, Roj Anna, Roj Patrycja, Dominika Witek, Chrobok Aleksandra, Janik Monika, Nanos Katarzyna, Rataj Mateusz, Zięcina Dawid i Hajduk Adrian pod opieką Brygidy Libery, Anety Hunko, Joachima Rataja, Zygfryda Lukosika, Iwony Staszel i Oktawii Grucy.

Zebrana żywność została rozdzielona do 30 paczek, które Małgorzata Kapuścik przekaże uczniom Zespołu Szkół Zawodowych lub ich rodzicom.

– Ofiarność i otwarcie na potrzeby mniej zamożnych okazały się jak co roku wielkie – mówi Joachim Rataj, prezes stowarzyszenia. – Wszystkim darczyńcom oraz zarządom sklepów składamy serdeczne podziękowanie i życzymy szczęśliwych i wesołych Świąt Wielkanocnych.


*- Informacja i zdjęcia: Zespół Szkół Zawodowych w Oleśnie.

Podziel się