Wiec wsparcia dla protestujących nauczycieli w Oleśnie

Wiec wsparcia dla protestujących nauczycieli w Oleśnie

Nauczyciele oraz ludzie wspierający protest nauczycieli spotkali się we wtorek 23 kwietnia na oleskim rynku, aby dać wyraz wsparcia protestującym.

Wiec cieszył się sporą frekwencją. Spotkali się na nim nie tylko nauczyciele z Olesna, ale również z okolicznych miejscowości, między innymi z Gorzowa Śląskiego, Dobrodzienia, Praszki czy Krzepic.

– Była to spontaniczna akcja wspierająca strajkujących nauczycieli oraz rodziców ich popierających. Chcieliśmy uświadomić ludziom, dlaczego strajkujemy. Nie chodzi przecież tylko o kwestie finansowe, ale o zmianę systemu edukacji – mówi Katarzyna Uniatowska, prezes Oddziału ZNP w Oleśnie.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, cały czas trwają rozmowy na wielu szczeblach. Czy zostaną zorganizowane kolejne wiece poparcia?

– Nie wykluczam, że może dojść do następnego takiego spotkania. Jest to zależne od rozwoju sytuacji – mówi Katarzyna Uniatowska.

Spotkanie odbyło się w pokojowej atmosferze. Nauczyciele przyszli z transparentami, podziękowali za wsparcie i apelowali o solidarność z protestującymi. Na rynku pojawiła się również policja, która zabezpieczała zebranie.

Damian Pietruska


Edycja z 25.04.2019 – Ogłoszono ogólnopolskie zawieszenie strajku nauczycieli. Lekcje mają zostać wznowione we wszystkich szkołach w poniedziałek 29 kwietnia.

Podziel się