• Home »
  • Informacje »
  • Wypadek motocyklisty bez prawa jazdy, 135 km/h w “zabudowanym” – świąteczny weekend na drogach powiatu

Wypadek motocyklisty bez prawa jazdy, 135 km/h w “zabudowanym” – świąteczny weekend na drogach powiatu

Wypadek motocyklisty bez prawa jazdy, 135 km/h w “zabudowanym” – świąteczny weekend na drogach powiatu

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali olescy policjanci. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. Bilans tegorocznych świąt na drogach powiatu oleskiego to 5 kolizji drogowych, w których jedna osoba odniosła niegroźne obrażenia.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców.

Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Od piątku, do wtorku (06.00 rano) na drogach naszego powiatu odnotowano 5 kolizji drogowych, w których 1 osoba odniosła niegroźne obrażenia.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło 21 kwietnia około godz. 14.30 w Sternalicach, gdzie kierujący yamahą 18-latek na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem, zjechał do rowu i koziołkował. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania. Z miejsca zdarzenia do szpitala przetransportowany został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci zatrzymali również dwa prawa jazdy. Pierwsze w związku z podejrzeniem kierowania samochodem osobowym w stanie pod działaniem środków odurzających. W drugim przypadku kierujący golfem 20-latek rażąco zlekceważył przepisy ruchu drogowego. Na „krajowej jedenastce” w miejscowości Grodzisko, w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuję „50-tka” pędził z prędkością ponad 135 km/h! Pirata drogowego zatrzymali do kontroli policjanci oleskiej „drogówki”, którzy patrolowali drogi powiatu nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Mężczyzna stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.


*- Informacja: KPP Olesno.

Podziel się