XXV Pętla Rudnicka – Bieg główny

XXV Pętla Rudnicka – Bieg główny

Ponad 130 biegaczy wystartowało w biegu głównym na dystansie 13,3 kilometrów w XXV Ogólnopolskim Biegu Masowym Pętla Rudnicka.

– To impreza, która jest wpisana w grafik ogólnopolskich biegów masowych, cieszy się dużą popularności i jest rozpoznawalna – mówi Grzegorz Domański, wójt gminy Rudniki.

Trzeba przyznać, że impreza jest perfekcyjna przygotowana. Biegi dzieci i młodzieży są przeprowadzane w ekspresowym tempie. Nie ma wolnych przestojów, a kibice ani na moment nie mogą się nudzić. Na każdym kroku widać 25-letnie doświadczenie organizatorów.

– Dyrektorem biegu jest Damian Sowa, do pomocy ma animatorów sportu oraz nauczycieli wychowania fizycznego i jestem pod wrażeniem, bo organizacja jest dopięta na ostatni guzik. Co najważniejsze, w tym wszystkim co robią, widać ogrom pasji – ocenia wójt.

Bieg zdominowali zawodnicy z Kenii, którzy wśród mężczyzn zajęli wszystkie miejsca na podium, a wśród kobiet pierwsze i trzecie miejsce zajęły Kenijki, za to druga była Dominika Napieraj z Żytniowa.

Z gminy Rudniki, którą z wielkim prawdopodobieństwem można nazwać najszybszą gminą w powiecie, wystartowało 39 zawodników.

Oto najlepsi biegacze z gminy Rudniki:

Kobiety

  1. Napieraj Dominika – Żytniów
  2. Kluba Klaudia – Mostki
  3. Okoń Kamila – Porąbki

Mężczyźni

  1. Sowa Damian – Cieciułów
  2. Kabata Jakub – Jaworzno Bankowe
  3. Kubacki Piotr – Cieciułów

Komplet wyników można znaleźć tutaj: https://www.zmierzymyczas.pl/images/regulaminy/20190526_-_Rudniki-1.pdf

W osobnym artykule opublikowaliśmy zdjęcia i wyniki z biegów młodzieżowych:

XXV Pętla Rudnicka – Biegi dzieci i młodzieży


Podziel się