Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód

Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód

W poniedziałek 20 maja w Oleśnie w ramach programu “Stop uzależnieniom – czas na dobrą muzykę i wymarzony zawód” zorganizowano trzy konkursy dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, występy muzyczne utalentowanej młodzieży oraz koncert rockowy Zespołu Parande w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

Organizatorem akcji było Młodzieżowe Centrum Kariery Olesno, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Olesno wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną Olesno i Menadżerem Rockowym Opole.

W pierwszej części przedsięwzięcia wspólnie z młodzieżą z całego powiatu oleskiego został zorganizowany pochód ulicami Olesna. W ramach tego pochodu organizatorzy akcji przekonywali, że uzależnienia to zło a rozwijanie swoich pasji i zainteresowań to świetna inwestycja w przyszłość.

Następnie na deskach sceny oleskiego MDK-u zaprezentowała się utalentowana młodzież powiatu oleskiego: Nikola Czechlańska (SP Strojec), Patrycja Błach (LO Praszka) i Dominik Szyszka (ZSP Praszka).

W ramach przedsięwzięcia odbyły się również trzy konkursy, w których młodzież została nagrodzona upominkami. Oto wyniki konkursów:

“Moje miejsce na obecnym rynku pracy” MCK Olesno

  1. Sebastian Bereska – OSiW Olesno
  2. Artur Wiecha – WTZ Olesno
  3. Anna Hassinger – LO Olesno

“Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” KPP Olesno

  1. Dominika Namyślak – ZSP nr 1 Praszka
  2. Patrycja Klimza – ZSEiO Olesno
  3. Oliwia Mateja – PSP nr 4 Praszka

“Wpływ palenia tytoniu na młodego człowieka” PSSE Olesno

  1. Dawid Pawelczak – PSP Strojec
  2. Natalia Nowak – PSP nr 4 Praszka
  3. Wiktoria Krajcer – ZSP nr 1 Praszka

W trakcie akcji uczestnicy odwiedzili również stoiska publicznych placówek. Anna Małek z MCK Olesno udzielała informacji na temat ofert pracy dostępnych w powiecie oleskim. Przy stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Oleśnie można było zrobić badania spirometrii, tkanki tłuszczowej i ciśnienia, natomiast KP PSP w Oleśnie zaoferowała uczestnikom instruktaż pierwszej pomocy oraz wiedzę na temat pracy w zawodzie strażaka. Kunkcjonariusze KPP Olesno rozmawiali z młodzieżą na temat świadomości prawnej dotyczącej rynku pracy oraz o zawodzie policjanta.

Nie zabrakło również pysznego ciasta, które upiekł Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Oleśnie. Wychowawcy OSiW w Oleśnie zadbali również o to, aby młodzież wzięła czynny udział w konkursach i koncercie.

Kolejną częścią akcji był charytatywny koncert zespołu rockowego Parande. Styl formacji trudno zaszufladkować. Podczas koncertu można było znaleźć zarówno melodyjne, pełne harmonii utwory jak i prawdziwe wulkany energii. Zespół Parande porwał publiczność do wspólnej szalonej zabawy.

Na zakończenie koncertu publiczność z energią bisowała i nie chciała, aby zespół zakończył swój występ. Dużym przeżyciem była również możliwość rozmowy z muzykami. Na zakończenie wieczoru organizatorzy wspólnie z zespołem Parande wręczyli młodzieży drobne upominki oraz płyty zespołu.

– Serdecznie dziękujemy współorganizatorom oraz zespołowi Parande i w szczególności naszej wspaniałej utalentowanej młodzieży, a także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia i charytatywnego koncertu – mówią Ewa Korzeniewska, Anna Małek i Aneta Żyta-Wiatr. – Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z wszystkimi zainteresowanymi.

Organizację przedsięwzięcia wsparły również zaprzyjaźnione instytucje i firmy takie jak: Urząd Miasta Olesno, Flora, Nestro, Visual Brand KUBIK Agencja Reklamowa & Drukarnia, Kler, Cocon, Doktorvolt, Bradas, Fryzjerstwo Brodacki, CRK Managament, Elkass, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, 2Rowery.pl, Pizzeria Arcobaleno, Meble Rust, Pizzeria Soprano, Kisięgarnia Nova, Drogeria Glamur, Drogeria Ewa, Sklep Ważka, Miejski Dom Kultury.


*- Informacja i zdjęcia: MCK Olesno.

Podziel się