Strażacy i policjanci sprawdzali lokalne akweny i kąpieliska

Strażacy i policjanci sprawdzali lokalne akweny i kąpieliska

Policjanci i strażacy przeprowadzili wizytację zbiorników wodnych na terenie powiatu oleskiego.

Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczenia techniczne, a także urządzenia takie jak: pomosty, kajaki, wyposażenia placów zabaw dla dzieci oraz oznakowanie akwenów. Wszystko po to, aby korzystanie z nich było bezpieczne.

Mundurowi skontrolowali akweny między innymi w Starym Oleśnie, Borkach Wielkich i Kucobach, a także w miejscowościach: Psurów i Młyny. Większość z nich to łowiska wędkarskie i obowiązuje na nich zakaz kąpieli.

Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczenia techniczne, a także urządzenia, konstrukcje i sprzęt taki jak: barierki ochronne, pomosty, kajaki, wyposażenie placów zabaw dla dzieci oraz oznakowanie. Wszystkie te czynności wykonane zostały w celu wyeliminowania zagrożeń, zanim sezon wakacyjny na dobre się się rozpocznie. Działania prowadzono w ramach akcji profilaktycznej pn. ” Bezpieczne Wakacje” i “Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek, aby podczas wypoczynku korzystać z kąpieli tylko w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie nad bezpieczeństwem dorosłych i dzieci czuwa ratownik WOPR. Przypominamy również o niebezpieczeństwie związanym z używaniem alkoholu podczas wypoczynku nad wodą. Osłabia on naszą koncentrację, siłę i umiejętności, dodaje natomiast niepotrzebnej brawury. Woda jest żywiołem i nie wybacza błędów.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się