Youtube – seriale i muzyka online

Youtube – seriale i muzyka online

YouTube to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów internetowych, a z pewnością najważniejszy w swoim gatunku – streaming audio i video. Został założony w lutym 2005r. Od tego czasu stale i dynamicznie rozwija zakres swoich usług i powiększa zasoby treści. Początkowo służyć miał prywatnym ludziom jako miejsce, gdzie mogą przechowywać i udostępniać swoje filmy w sieci. Z czasem stał się międzynarodową platformą do publikacji muzyki i video również przez największe gwiazdy swoich gatunków.

Jak działa Youtube?

Obecnie każdy użytkownik internetu może bez rejestracji korzystać z udostępnianych publicznie i bez ograniczeń wiekowych treści w serwisie Youtube. Wyszukiwarka filmów i specjalne kategorie oraz zakładka “na czasie” ułatwiają wyszukiwanie najbardziej interesujących nas treści audio i video. Zarejestrowani użytkownicy mogą do tego komentować i opiniować zamieszczane klipy i utwory. Oprócz tego otrzymują możliwość tworzenia playlist, sprawdzania historii przeglądania, jak i korzystania ze składanek tworzonych na podstawie polubień i dotychczasowych wyszukiwań. Najważniejsze jest jednak to, że każdy członek serwisu Youtube może całkowicie za darmo i bez ograniczeń udostępniać swoje treści na portalu. To idealne miejsce aby np. pochwalić się twórczością swojego zespołu i dotrzeć do ludzi na całym świecie.

Youtube kiedyś, a teraz…

Jeszcze 10 lat temu na tym portalu królowały najróżniejsze filmiki, służące tylko rozrywce. Przezabawne kompilacje wypadków i wpadek, śmiesznych tekstów, straszne filmiki itd. To dzięki Youtube tak popularne stały się cytaty z kultowych polskich filmów, komiczne dziś reklamy i wiele wiele innych elementów popkultury. Wystarczyło tylko mieć ciekawy pomysł, zmontować film i wrzucić go do sieci, a już po kilku dniach internauci, spragnieni nowego materiału rozsyłali go między sobą po całym świecie, ekspresowo zwiększając grono odbiorców. Po jakimś czasie, na Youtubie powstawać zaczęła baza utworów muzycznych. Artyści traktowali to jako miejsce do wydawania płyt i singli, co spotkało się z wielkim entuzjazmem słuchaczy. W krótkim czasie Winamp i pobieranie muzyki na dysk twardy odeszło do lamusa. Każdy słuchał muzyki z Youtube, którą wiele zespołów urozmaicało videoclipami. Kilka lat temu Youtube wprowadził do swojej oferty licencjonowane filmy i seriale online. Do których dostęp otrzymuje się za pewną opłatą.
Dzisiaj Youtube to prawdziwy moloch z niekończącą się bazą filmów, seriali i muzyki z nieopisanym wręcz wkładem w rozwój kultury i technologii. Przekonaj się sam i wpisz w wyszukiwarce frazę np. muzyka youtube i zobacz ile wyników otrzymasz.


*- Artykuł sponsorowany.

Podziel się