Szczegółowy program Dni Olesna 2019

Szczegółowy program Dni Olesna 2019

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych obchodów Dni Olesna, które już w najbliższy weekend od 26 do 28 lipca!

Wystąpią zarówno lokalne dobrze znane zespoły, jak i artyści z dalszych zakątków Polski. Będzie muzyka pop, rock, funk, szanty i country, czyli coś dla każdego.

Wstęp na nie jest bezpłatny, jednak ze względu na konieczność dostosowania się do obowiązujących przepisów dot. organizacji imprezy masowej, jaką są sobotnie koncerty w miejskim amfiteatrze, nastąpiła ZMIANA dopuszczalnej ilości osób w amfiteatrze.

Od godziny 19:00 łączna liczba widzów nie może przekroczyć 1696 osób. Po zajęciu wszystkich miejsc siedzących (nie można stać w przejściach ewakuacyjnych), wejście na obiekt będzie możliwe w miarę zwalnianych miejsc przez wychodzących uczestników.

Dla osób którym nie uda się wejść na amfiteatr na Solnym Rynku ustawiony będzie telebim z transmisją online.

Liczymy na Państwa zrozumienie i dostosowanie się do regulaminu imprezy dostępnego na stronie www.olesno.pl.

Dni Olesna rozpocznie Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Oleśnie (piątek, 12:00 Miejski Dom Kultury), podczas której wręczone zostaną medale „Zasłużony dla Ziemi Oleskiej”.

Wieczorem odbędą się koncerty muzyki rozrywkowej na oleskim Rynku, a w amfiteatrze zapraszamy na kino pod gwiazdami wraz ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy. W namiocie festynowym przy ul. Wielkie Przedmieście odbędzie się dyskoteka z dj Arco de Groo.

Gwiazdą tegorocznych Dni Olesna będzie Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, który wystąpi w amfiteatrze w sobotę o godzinie 22:15. Ten rok jest wyjątkowy w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Charyzmatyczny wokalista świętuje 50 – lecie swojej pracy artystycznej. I chociaż nie jest entuzjastą odznaczania kolejnych lat w kalendarzu, tym razem postanowił uczcić okrągłą rocznicę pracy scenicznej wyjątkową trasą koncertową pod tytułem “Złoty jubileusz 50 lat na 100%”. Krzysztof Cugowski przez większość swojej kariery związany był z Budką Suflera, którą założył wspólnie z Romualdem Lipko w 1974 roku, przebojem wchodząc na polską scenę muzyczną utworem “Sen o dolinie”. Przez kolejne 40 lat artyści nagrali wspólnie kilkanaście albumów studyjnych i koncertowych, w tym jeden podczas jubileuszu 25-lecia zespołu, który miał miejsce w katowickim Spodku.

Wokalista zabierze nas w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. Usłyszymy ulubione przeboje z lat 70, 80, 90-tych oraz te współczesne z początku XXI wieku.

Gwiazdą niedzieli będzie jeden z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu – Marcin Daniec, który wystąpi po ceremonii wręczenia Róż Olesna.

W niedzielę przygotowano również animacje dla najmłodszych na Rynku,  a na placu przy Komendzie Straży Pożarnej, w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo”, odbędą się pokazy sprzętu i wyposażenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie gminy Olesno. Dzieci, młodzież i osoby dorosłe będą miały niecodzienną okazję w bezpośredni sposób zapoznać się z pracą funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Oleśnie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i ratowników medycznych.

Serdecznie zapraszamy!

dni_olesna

(kliknij, aby powiększyć)


*-  Informacja: Urząd Miejski w Oleśnie.

Zdjęcie Mirosław Dedyk

Podziel się