Wychowanek w doliczonym czasie gry pogrążył OKS

OKS Olesno przegrał na wyjeździe z KS Małapanew Ozimek 2-3. Ostatniego gola w doliczonym czasie gry dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył wychowanek OKS-u Michał Bienias.

To był szalony mecz w Ozimku. Pięć bramek, dwie czerwone kartki, dziesięć żółtych, emocjonująca końcówka. Kibice z pewnością byli wniebowzięci, ale olescy piłkarze z pewnością nie byli zadowoleni.

– Zespół z Ozimka prowadził grę, a umiejętnie się broniliśmy – relacjonuje Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

Już w 16. minucie wynik otworzył Wojciech Hober, który znalazł się w polu karnym po dalekim wyrzucie z autu Mateusza Jeziorowskiego. OKS schodził na przerwę z prowadzeniem.

W drugiej połowie goście mieli okazję na podwyższenie wyniku, ale zawiodła skuteczność. Po tej sytuacji miejscowi wyrównali, a samobójczą bramkę zdobył Adrian Jaroń. Minutę później wynik podwyższył Patryk Wojtasik.

W 73. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył zawodnik z Ozimka, a OKS grał w przewadze. Z tego stanu olescy piłkarze nie cieszyli się jednak zbyt długo, bo hojny tego dnia sędzia obdarował również dwoma kartkami rezerwowego OKS-u Michała Koniecznego. To już druga czerwona kartka 16-latka w tym sezonie.

W końcówce OKS doprowadził do wyrównania, a gola po rzucie rożnym zdobył Mateusz Jeziorowski. Oleski zespół nie zdołał jednak utrzymać remisu, ponieważ w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu, błąd popełnił 19-letni bramkarz oleskiej drużyny Sebastian Zawada, który sfaulował rywala w polu karnym.

Gola z rzutu karnego na wagę zwycięstwa zespołu z Ozimka zdobył Michał Bienias, wychowanek OKS-u.

– Z przebiegu meczu, zasługiwaliśmy na co najmniej jeden punkt – ocenia Krzysztof Meryk. – Młodzi zawodnicy muszą nauczyć się seniorskiej piłki i wyciągać wnioski.

OKS w tym sezonie mocno stawia na wychowanków. Spośród zawodników delegowanych na ten mecz, tylko Kevin Ficek nie został wyszkolony w młodzieżowych zespołach oleskiego klubu.

IV liga, 4 kolejka, 31.08.2019

KS Małapanew Ozimek – OKS Olesno 3-2 (0-1)

0-1 Wojciech Hober – 16., 1-1 Adrian Jaroń (samobójcza) – 64., 2-1 Patryk Wojtasik – 65., 2-2 Mateusz Jeziorowski – 90., 3-2 Michał Bienias (rzut karny) – 95.

OKS: Sebastian Zawada (żk) – Tomasz Kubacki (żk), Arkadiusz Świerc (86. Dominik Flak), Kevin Ficek, Mateusz Jeziorowski, Wojciech Hober, Adam Huć (59. Michał Konieczny żk, żk, czk), Adrian Jaroń (67. Andrzej Krzymiński), Patryk Baros (żk, 67. Oliver Kalus), Thomas Skowronek, Kamil Jasina. Trener Krzysztof Meryk.