Przebiegli kolejną Praszkowską Dychę

Przebiegli kolejną Praszkowską Dychę

W niedzielne słoneczne popołudnie 1 września odbyła się już po raz szósta „Praszkowska 10″, która na stałe wpisała się w harmonogram lokalnych działań.

W upalne popołudnie wystartowało 263 uczestników i uczestniczek. Najliczniejszą grupą były dzieci i młodzież, bo aż 152.

111 uczestników rywalizowało na dystansie głównym, w tym 20 chodziarzy Nordic Walking.

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem ” Z każdym kilometrem dalej od cukrzycy”, a organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji.

img_20190901_142141– Współpracując z siecią Aptek LEKFARM J.A. Lempke – Rarok, stworzyliśmy infografikę w formie naklejek, aby lepiej dotrzeć oraz poszerzyć świadomość uczestników i mieszkańców, czym zajmuje się dziedzina diabetologii. Dodatkowo każdy z uczestników czy też kibiców, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru. Każdy przebadany otrzymał drobny upominek w formie magnezu z witaminą B6. Łącznie przebadaliśmy ponad 120 osób – relacjonuje Tomasz Szymański, jeden z głównych organizatorów.

Dodatkowymi atrakcjami była również dmuchana zjeżdżalnia i wata cukrowa. Cała impreza i wszystkie atrakcje tak jak w latach poprzednich odbyła się bezpłatnie, to dzięki naszym sponsorom i ludziom dobrej woli.

Każdy uczestnik biegów otrzymał pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz napój. W przypadku dzieci były to soczki witaminowe i jabłka, dorośli zostali poczęstowani wodą oraz makaronem z sosem.

img_2257Medale ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Oleśnie, Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, M-GOKiS Praszka oraz z funduszy Ludowego Klubu Sportowego BASKET, który jest głównym organizatorem biegu.

Najlepszym tegorocznym biegaczem został mieszkaniec Myszkowa – Piotr Magiera z czasem 38:38. Najlepszą biegaczką okazała się zeszłoroczna mistrzyni, mieszkanka Kluczborka – Ewa Lewandowska z czasem 49:30 z Kluczborskiej Grupy Biegowej.

Najlepszym chodziarzem nordic walking z czasem 1:08:22 został Krzysztof Marczak, który przyjechał aż z Bełchatowa.

Najlepszą chodziarką nordic walking okazała się Anna Motyl z drużyny Nordic Walking Poland/Nordic Walking Bełchatów z czasem 1:16:26.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Bieg przedszkolaków – dziewczęta

 1. Zuzanna Pawelak
 2. Zuzanna Kwiatkowska
 3. Maria Sowa

Bieg przedszkolaków – chłopcy

 1. Kacper Zawieja
 2. Igor Jagieniak
 3. Amadeusz Łyczko

I klasa – dziewczęta

 1. Nicola Chwinda
 2. Natalia Jagieniak
 3. Tola Idziak

I klasa – chłopcy

 1. Jan Polak
 2. Dawid Wiśniewski
 3. Jan Belka

II klasa – dziewczęta

 1. Maria Stradomska
 2. Basia Wanowska
 3. Anna Uznańska

II klasa – chłopcy

 1. Kuba Pawelak
 2. Stefan Lubojański
 3. Michał Pawlak

III klasa – dziewczęta

 1. Laura Gołdyn
 2. Barbara Belka
 3. Zofia Wabnicz

III klasa – chłopcy

 1. Franciszek Polak
 2. Wojciech Warchulski
 3. Tymoteusz Stasiak

IV klasa – chłopcy

 1. Wiktor Wybraniec
 2. Konrad Wolny
 3. Maciej Rusiniak

V klasa – dziewczęta

 1. Oliwia Kostrzewa
 2. Kinga Stasiak
 3. Zosia Glinka

V klasa – chłopcy

 1. Eryk Kalemba
 2. Mateusz Krzemiński
 3. Marcel Czerchlański

VI klasa – dziewczęta

 1. Julia Uznańska
 2. Emilia Błasiak
 3. Nikola Czerchlańska

VI klasa – chłopcy

 1. Marcel Woszczyk
 2. Bartosz Gliński
 3. Sebastian Smela

Każdy ze zwycięzców (miejsca I, II i III) poza medalami otrzymał również do wyboru piłkę do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Najmłodsi zwycięzcy otrzymali Pingwina „Nestrusia” ufundowanego przez firmę NESTRO Stare Olesno.

Komplet wyników można znaleźć tutaj: https://protimer.pl/bio/637/praszkowska-10ka-2019/results/634

img_2256O bezpieczeństwo na trasie zadbała firma BAMA-MED- Bartosz Sosnowski oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Praszki i Strojca. Oprawę muzyczną zapewnił Dj Bartex.

Impreza nie odbyłaby się bez pomocy sponsorów, firm i ludzi dobrej woli, których mamy przyjemność wymienić:

NEAPCO Praszka, NESTRO Stare Olesno, LEKFARM – Apteka J.A. Lembke-Rarok, NARZĘDZIOWNIA Pszenica, DYLONG Mirosław Dylong, WŁODAR Beton Wisław Włodarczyk, NETECS Stare olesno, CERAMIKA BUDOWLANA Wiesław Dziodzio, GOSKOM Praszka, POLAN Krzysztof Polak, FOTOFAX.PL – Krzysztof Szczepański, DUDI – studio graficzne, BIURO RACHUNKOWE Kordian Poniatowski, ABX2BUS – M.B. Bem, PHU DEMONT Derkowski, MGOKiS Praszka, Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązań Problemów Alkoholowych, Starostwo Powiatowe w Oleśnie.


*- Informacja: LKS Basket Praszka, zdjęcia Krzysztof Szczepański – Fotofax.

Podziel się