Przenieśli się w czas średniowiecza

Przenieśli się w czas średniowiecza

Na początku sierpnia olescy harcerze wyruszyli na 10-dniowy obóz letni dla dzieci i młodzieży. Obóz zorganizował działający w Oleśnie już od dziesięciu lat szczep “Feniks” należący do Hufca ZHP Lubliniec.

W leśnej przygodzie wzięło udział 40 osób z powiatu oleskiego oraz kadra wypoczynku. Komendantką obozu była pwd. Olga Sypchała, komendant szczepu i członek komendy hufca a wychowawcami Marta Dembowska, Milena Kościelna oraz Zuzanna Tiffert. W tym roku obóz odbył się na terenie przepięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Siamoszycach, nieopodal Zawiercia na Szlaku Orlich Gniazd.

Zgodnie z tradycją, obóz przyjął tematykę, dzięki której uczestnicy w trakcie zajęć mogli przenosić się wyobraźnią w odległe krainy. Charakterystyczne dla krajobrazu Jury okoliczne zamki stały się doskonałym powodem do przeniesienia się w czasy średniowiecza.

– Każdego dnia czekało nas wiele wyzwań: ratowanie księżniczki, tresowanie smoków, haftowanie, boje rycerskie, nauka etykiety dworskiej, odkrywanie legend – mówi Zuzanna Tiffert, zastępca komendantki oleskiego szczepu “Feniks”. –  Nierzadko popołudnia umilał nam wypoczynek nad pobliskim zalewem, a wieczory pełne były blasku ogniska i średniowiecznych bali.

Dodatkową atrakcją była jednodniowa wycieczka do Katowic, gdzie harcerze aktywnie spędzili czas na zabawy w Parku Laserów, by później odpocząć w kinie podczas seansu „Króla Lwa”.

Obóz jest podsumowanie pracy drużyn podczas całego roku szkolnego. Był również zwieńczeniem starań kilku nowych harcerzy, którzy ostatniego dnia, podczas uroczystego ogniska, złożyli przyrzeczenia harcerskie.

– I tak po naszej letniej szkole samodzielności, zawarciu nowych przyjaźni, godzinach zabaw na świeżym powietrzu, harcach oraz dzielnych wartach nocnych, nadszedł rozstań czas. Na szczęście nie na długo, ponieważ już z początkiem września rozpoczną się cotygodniowe zbiórki – mówi Zuzanna Tiffert.

Informacje o terminie i miejscu zbiórek będzie można znaleźć na plakatach rozmieszczonych w szkołach oraz na terenie miasta, a także na stronie na Facebook-u oleskiego szczepu “Feniks”.

Podziel się