Brazylijczyk odebrał dwa punkty OKS-owi

Brazylijczyk odebrał dwa punkty OKS-owi

OKS Olesno zremisował na wyjeździe z LZS-em Swornica Czarnowąsy 2-2. Ostatniego gola (na wagę remisu) zdobył brazylijski obrońca gospodarzy.

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do miejscowych, czego potwierdzeniem była bramka 16-letniego Dawida Białka.

– Po stracie gola zaczęliśmy grać odważniej i przejmować inicjatywę – relacjonuje Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

Jeszcze pod koniec pierwszej połowy gościom udało się wyrównać po strzale z dystansu Mateusza Jeziorowskiego. To już jego trzecie ligowe trafienie.

Po zmianie stron OKS nadal atakował, ale zmarnował dwie dobre okazje. W końcu jedno z dośrodkowań na bramkę zamienił rezerwowy obrońca Arkadiusz Świerc, który w tym meczu grał w ataku.

W 70. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Thomas Skowronek. To już trzecia czerwona kartka zdobyta przez oleskich piłkarzy w tym sezonie (wszystkie były efektem kumulacji żółtych kartoników).

– Mieliśmy już wypisaną zmianę za Thomasa. Zawodnik, który miał go zmienić już był prawie gotowy do wejścia. Niestety, nie zdążyliśmy ze zmianą, bo Thomas otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał udać się do szatni – mówi Krzysztof Meryk.

Chwilę później szanse się wyrównały, bo sędzia wręczył również drugą żółtą kartkę zawodnikowi gospodarzy.

W 80. minucie Swornica Czarnowąsy wykonywała rzut rożny, a dośrodkowanie wykorzystał Luiz Canabarro Duarte Junior, czyli brazylijski obrońca miejscowych. To była jedna z nielicznych okazji Swornicy w drugiej połowie meczu.

– Uważam, że remis jest dla nas pechowy, bo przy lepszej skuteczności, powinniśmy wygrać – ocenia szkoleniowiec OKS-u.

Oleski zespół w drugim meczu z rzędu stracił punkty w końcówce spotkania.

– Trudno powiedzieć z czego to wynika – mówi trener. – Z jednej strony może to być brak odpowiedniej koncentracji, ale również za mało agresji i ataku na piłkę. Musimy to poprawić, bo niepotrzebnie gubimy punkty.

Damian Pietruska

IV liga, 5 kolejka, 07.09.2019

LZS Swornica Czarnowąsy – OKS Olesno 2-2 (1-1)

1-0 Dawid Białek – 11., 1-1 Mateusz Jeziorowski – 44., 1-2 Arkadiusz Świerc – 63., 2-2 Luiz Canabarro Duarte Junior – 80.

OKS: Sebastian Zawada – Tomasz Kubacki, Kevin Ficek, Patryk Baros, Mateusz Jeziorowski, Wojciech Hober, Adrian Jaroń (83. Andrzej Krzymiński), Thomas Skowronek (żk, żk, czk), Adam Huć (66. Szymon Setlak), Dominik Flak – Kamil Jasina (55. Arkadiusz Świerc, żk). Trener Krzysztof Meryk.

iv_5

Podziel się