Harcerze na biwaku z dinozaurami

Harcerze na biwaku z dinozaurami

Pierwszy weekend października olescy harcerze drużyn „Sokoły” i „Incognito” spędzili w swoim ukochanym Kokotku koło Lublińca podczas biwaku.

Pierwsze deszczowe dni tej jesieni odczarowali zmieniając okoliczny las w miejsce odkryć geologicznych. Przygodę rozpoczęli w piątek wieczorem od zajęć plastycznych i dekorowania swoich pokoi, które postanowili nazywać w tym czasie jaskiniami. Poznali historię, różne nazwy dinozaurów oraz okres ich panowania i wiele informacji na temat owych stworzeń.

Był to temat wieczornej projekcji filmowej. Zdobytą wiedzę postanowili sprawdzić podczas Wielkiego Quizu Wiedzy o Prehistorii. Nie mogło zabraknąć także twórczego myślenia podczas projektowania własnych maskotek – dinozaurów. Wyzwaniem pobudzającym do pracy w zespole był konkurs przedstawiania scenek tematycznych w zastępach.

Mimo deszczu naszym małym ”jaskiniowcom” udało się odnaleźć ukryte jaja dinozaurów i zdobyć odznaki Paleontologów.

– Był to jeden z wyjazdów organizowanych przez szczep harcerzy w Oleśnie, dzięki któremu udało się kolejny raz przełamać stereotyp młodzieży zapatrzonej w ekran smartfona – mówi Zuzanna Tiffert, zastępca komendanta oleskiego 3 Szczepu “Feniks”. -Wieczorem przy dźwiękach gitary każdy z nas nucił o tym, że to przyjaźni nam potrzeba. Kolejny raz plecaki spakujemy na wyjazd, który odbędzie się podczas ferii zimowych, jednak już dziś zapraszamy wszystkich na cotygodniowe zbiórki.


*- Informacja i zdjęcia: 3 Szczep Feniks w Oleśnie.

Podziel się