Ukraińcy strzelali OKS-owi

OKS Olesno po raz siódmy z rzędu musiał pogodzić się z porażką. Tym razem przegrał 1-4 z GKS-em Głuchołazy.

W pięciu ostatnich meczach OKS już po dwudziestu minutach przegrywał co najmniej jedną bramką. Tę passę udało się przełamać, bowiem oleska drużyna w Głuchołazach do przerwy prowadziła 1-0 po bramce Tomasz Kubackiego zdobytej w 40. minucie.

Problemy zaczęły się w drugiej połowie.

– Do przerwy kontrowaliśmy mecz. Później z boiska musiał zejść nasz obrońca Kevin Ficek i zaczęła się niepotrzebna nerwówka. Straciliśmy bramkę, a na domiar złego sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla nas po zagraniu ręką przeciwnika w polu karnym – relacjonuje Krzysztof Meryk, trener OKS-u.

Stuprocentową sytuację bramkową zmarnował również Kamil Jasina, a miejscowi nie mieli problemów ze skutecznością. Wyszli na prowadzenie, więc OKS musiał gonić wynik, otworzył się i nadział na dwie kontry. Trzy z czterech bramek dla gospodarzy zdobyli zawodnicy pochodzący z Ukrainy – dwie Dmytro Kryvoruchyshak oraz jedną Andriy Malyk.

OKS znów nie zdobył punktu, ale kolejny raz dał szanse młodym piłkarzom. W tym spotkaniu zadebiutował 16-letni Tobiasz Flak, który zmienił 17-letniego Adama Hucia. Na placu gry pojawił się również inny 16-latek – Jakub Skonieczny, który występował już w lidze w tym sezonie. Niestety, za grę młodym składem punktów w tabeli nie przyznają. Oleski zespół tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu nie zajmuje jeszcze ostatniego miejsca. Gorszy jest tylko MKS Pogoń Prudnik.

Damian Pietruska

IV liga, 12 kolejka

iv_12

(tabela- pilkaopolska.pl)

GKS Głuchołazy – OKS Olesno 4-1 (0-1)

0-1 Tomasz Kubacki – 40., 1-1 Andriy Malyk – 59., 2-1 Szymon Drogosz – 78., 3-1 Dmytro Kryvoruchyshak – 81., 4-1 Dmytro Kryvoruchyshak 85.

OKS: Dawid Sładek – Tomasz Kubacki (żk), Arkadiusz Świerc, Kevin Ficek (46. Wojciech Hober), Mateusz Jeziorowski, Dominik Flak (żk, 65. Jakub Skonieczny), Adrian Jaroń (żk, 78. Sebastian Zawada), Adam Huć (75. Tobiasz Flak), Andrzej Krzymiński, Thomas Skowronek, Kamil Jasina (żk). Trener Krzysztof Meryk.