26-letni kierowca tira spowodował karambol na DK 11 w Wojciechowie

26-letni kierowca tira spowodował karambol na DK 11 w Wojciechowie

W poniedziałek 28 października około godziny 15.30 na drodze krajowej nr 11 w Wojciechowie doszło do wypadku z udziałem czterech pojazdów. Trzy osoby zostały poszkodowane.

Na prostym odcinku drogi w Wojciechowie, na ulicy Kluczborskiej, kierująca fordem ka, jadąc w stronę Kluczborka, skręcała w lewo na jedną z posesji, więc zatrzymała się, aby przepuścić jadące z naprzeciwka samochody. Za nią stanęły trzy samochody, kolejno: fiat doblo, citroen jumper oraz ciężarowy mercedes z cysterną.

– Jadący za nimi 26-letni kierujący ciężarowym MAN-em z naczepą uderzył w samochód ciężarowy z cysterną, uszkadzając przy tym pozostałe samochody, które uderzały w siebie efektem domina – mówi asp. Stanisław Filak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. – Kierowcy fiata, citroena oraz MAN-a zostali poszkodowani i przewiezieni do szpitala. Ich obrażenia nie są jednak groźne. Kierująca fordem nie doznała obrażeń. Jak wynikało z badań, wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Wstępne przyczyny wypadku to niezachowanie bezpiecznej odległości przez 26-letniego kierującego samochodem ciężarowym. Sprawa trafi do sądu.

Na czas prowadzonych czynności, droga na tym odcinku była zablokowana.

Damian Pietruska

Zdjęcia: KPP Olesno

Podziel się