30 policjantów, strażaków i leśników poszukiwało 84-letniego grzybiarza

30 policjantów, strażaków i leśników poszukiwało 84-letniego grzybiarza

We wtorek 29 października późnym popołudniem dyżurny oleskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 84-latka z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna wybrał się do lasu na grzyby w okolicy miejscowości Knieja wraz ze swoim synem. Nie wiadomo, kiedy mężczyźni stracili ze sobą kontakt wzrokowy. Syn zaniepokojony tym faktem najpierw sam próbował odnaleźć ojca, ale kiedy okazało się to niemożliwe zaalarmował policjantów.

Policjanci z Dobrodzienia i Olesna wspólnie ze strażakami z PSP, OSP i leśnikami od razu rozpoczęli poszukiwania. Tego typu działania po zmierzchu to duże wyzwania dla służb ratunkowych. Poszukiwacze przeczesali tereny przyległe do miejsca, gdzie zaginiony był po raz ostatni widziany. Sprawdzili około 20 hektarów lasu. W sumie w akcji poszukiwawczej zaangażowanych było łącznie 30 policjantów, strażaków i leśników. W akcji uczestniczyli strażacy JRG Olesno, OSP Kadłub Wolny, OSP Zębowice oraz OSP Radawie.

Około godziny 17:30 poszukiwany mężczyzna został odnaleziony przy jednej z ambon myśliwskich około 2 kilometrów od miejsca, gdzie wszedł do lasu. Był wycieńczony i wychłodzony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.


*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się